Info

14. ledna 2012 v 20:31 | MAKY.OREL |  s
MAKY.OREL není jen přezdívka a její práce je skutečná - kdo jsem? Co umím? A čím vám můžu pomoct? To vše níže...
______________________________________________________________________________________


KDO JSEM?

Právě se vám podařilo objevit sesterský blog jisté MAKY.OREL (s domovským sídlem na www.makyorel.blog.cz). Tentokráte však nejde o přehlídku 100% autorské tvorby, nýbrž o malou domáckou manufakturu na grafiku a lay-outy především. V tomto směru je mým životním krédem maximální užitnost, funkčnost, rozmanitost a jednoduchost a pokud vám tohle něco říká, bude se vám má "autorská práce z neautorských zdrojů" líbit.

Ikona blogu? Je a používejte jí:

Chcete-li vědět ovšem jen něco málo stačí číst dál... Grafiku produkuji v photoshopu 7, protože jsem potvůrka, co má štěstí, mám ho s originální licencí. Od roku 2007 tedy produkuji čas od času nějakou blogovou grafiku a stíhám se i zlepšovat.

Co se blogu týče odstartoval kdysi dávno (tuším roku 2009) jako zkušební blog pro mé lay-outy, proto ten název. Ovšem s časem se to zvrhlo a jak jsem čím dál víc dělala kromě jiných koníčků i grafiku, už to nebylo kam dávat, a tak se blog zkušební stal blogem aktivním. Dnes je pravidělně aktualizovaný, najdete zde vše od návodů po png a lay-outy samosebou a kromě toho už má i docela slušnou čtenářskou základnu.

A jinak? Neříkám, že jsem tu nejlepší - rozhodně jsem ale svá. Když budete milí, budu vaším dobrým služebníkem a budu se snažit maximálně vyhovět. Pokud mě ovšem naštvete takovými kousky jako vytrvalé psaní bez diakritiky a interpunkce, budete se se mnou hádat, nadávat nebo neustále vlezle otravovat, pak si hodně rychle přestaneme rozumnět a můžete se těšit na nějaké kousky pro změnu z mé strany. Třeba zablokování IP adresy zde na mém blogu - komentáře od takových lidí mě totiž vůbec nezajímají.

Každopádně myslím, že chovat se slušně a stejně tak psát, není takový problém. Tudíž očekávám vaši kritiku, očekávám vaše pochvaly, přání i prosby. Ale to hlavní je - ať se vám tu líbí!

______________________________________________________________________________________

CO UMÍM?

Co můžete čekat od člověka jehož nejlepším grafickým přítelem se zcela omylem stal photoshop? Asi grafiku a jelikož mi příjde šílené učit se webové jazyky radši zůstávám na blogu. A pro ten vám vyrobím naprosto cokoli. Když na to příjde umím totiž velice slušně vyrobit lay-outy, wallpapery, blendy, signatury, bannery, png, avatary, ikony, animace a mnoho dalšího...

Specializuji se ovšem především na lay-outy, ve kterých se dá uplatnit všechno výše zmíněné a ještě to má své využití. Samosebou nejsem včerejší a mimo jiné dosti ochotná, takže vám na přání k lay-outu udělám i bonusy od popisků po oddělovače tak, abyste s blogem neudělali internetovou ostudu. A o to mi vlastně jde. Když se zeptáte, co tak jedním slovem dělám řeknu: ZKRÁŠLUJI. Vedu zkrátka nekonečný boj za lepší vzhled blogu.cz!

V dnešní době už mám tak na kontě řádku spokojených zákazníků, kteří nosili mé kabáty, dosti lidí, kterým jsem dobře poradila, když to potřebovali, ale také spoustu zkušeností s výrobou téměř čehokoli a jakkoli. A že nejsem vybíravá - dokážu plnit jakkákoli možná přání, co se grafických možností týče: rozklikám cokkoli, vyrobím lay i z katastrofálních fotek, inspiruju se čímkoli, co se vám líbí, a honorář u mě není nijak velký. Ceny, jak říkám, lidové, podle náročnosti a dohodou.

Takže mi držte palce v mém nemožném cíli a pokud cokoli potřebujete, ať už jde o grafiku na přání, radu, hodnocení, pomoc s nastavováním lay-outu či rozřezáním jsem tu pro vás a stačí, když kliknete na položku CHTĚL BYCH. Tam už vám bude nápomocno se vším, co ráčíte... Mimo jiné tam také uvítám vaše nápady na grafiku. A kdyby vás případně zajímala má čistě autorská tvorba stačí otevřít můj blog.

Snad vám moje schopnosti budou plně stačit a vyhovovat a odnesete si odsud něco pěkného grafického, co budete dlouho a spokojeně užívat. Ať už kabátek blogu nebo nová PNGéčka na vaši vlastní grafiku. A když tak provedete nezapomeňte uvádět zdroje, je-li to možné, a rozhodně nezapomeňte, že po stažení lay-outu se tu podepisujeme.

______________________________________________________________________________________

ČÍM VÁM TAKÉ MŮŽU POMOCT?

Jelikož mám už nějaké zkušenosti s tvorbou pro veřejné účely (úpravy fotografií, obrázků do publikací a studentských či soutěžních prací, vstupenky, pozvánky na různé akce) vůbec se nebráním tomu tvořit pro užitek. Jestli řešíte nějaký problém s úpravou fotografií do SOČek, hledáte někoho kdo vám udělá návrh na pozvánky na maturák nebo potřebuje vyplodit cokoli podobného, za co je vám líto utrácet hříšné peníze u rádoby profesionálů, jsem váš člověk.

Vyrobit nebo poupravit dokážu leccos, namátkou vám něco představím:
. pozvánky (návrh pozvánky na náš maturitní ples dopadl úspěšně...)
. vstupenky (též úspěšné - je to vlastně taková signatura s cenovkou)
. úprava fotografií (velice ráda vám pomůžu zvelebit vaše ilustrační snímky k čemukoli - mám takovou zkušenost, že vědci jsou málokdy dobří fotografové a tak všelijakým odborným pracím chybí šťáva, což je podle mě škoda)
. wallpapery, montáže, png ořezy
. obaly na CD a knihy (jedno jestli balíte mámě k Vánocům vypálené pecky jejího mládí nebo jste rádoby spisovatel jako já - vše už jsem zkoušela a když se to tak vezme je to jako dělat blend nebo wallpaper se zvláštními nároky na písmo)
. loga, vizitky a další drobnosti
. propagační materiály apod.
. a další ... (dejte mi rozměr, řekněte formát a co na to - vyrobím vám cokoli...)

Pokud si tedy po prohlédnutí mých dosavadních výtvorů myslíte, že nejsem úplné poleno a že za risk to stojí, stačí mě zkontaktovat na e-mailové adrese MAKY.OREL@seznam.cz - všude se tetelí má internetová přezdívka, ale pro reálné lidi mám reálné jméno. Tudíž se nebojte, já se vám klidně představím, ale v anonymitě je bezpečí a toho je na internetu víc než třeba. Oslovujte mě dle libosti - leckdo mi už říkal i Vorle - a když nevidím osobu za monitorem ani mi to nepřipadá hloupé. Kdo se bojí oslovovat mě pod přezdívkou, tak občanským jménem jsem Markéta (, Maky, Markét...).

Budu se těšit na vaše "zakázky", jsem vcelku vstřícná a ráda vyhovím. Vždy se snažím, aby si lidé mohli říct, co chtějí a také to dostali. Jen taková drobnost - jsem za práci ráda, ale někdy se stane, že jí mám moc, takže nejsem schopná přijímat další, zvlášť když je to něco velkého. Přesto jsem obvykle zvědavá a své úkoly plním i když nestíhám. Malé věci na ty najde čas vždy. No... Za zkoušku nic nedáte - jsem prostě jen student se spoustou zálib, v tom jediný malý problém ^^
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Aktuální články

Reklama