Objednávky 24 hodin/7 dní v týdnu

25. října 2012 v 22:25 | MAKY.OREL |  Já píšu aneb technická
Oficiálně tedy vyhlašuji takzvané objednávky pro ty, co se nebojí připlatit.
Jsou objednávky layoutů zavřené? Přesto sháníš lay a chceš ho přímo ode mě? Nebo máš dojem, že bych tvou objednávku přes klasický formulář u mě na blogu nepřijala? Nemáš čas čekat, až objednávky otevřu? Není problém! Má to jedinou podmínku - nebude to zadarmo.
Takže jak to vyřešit, co budu chtít, kolik budu chtít a jak to celé bude probíhat? Nic složitého a všechno záleží na dohodě. Jestli tě to ještě neodradilo, můžeš číst dál... (jestli tě to odradilo, úplně dole je k tomu pár řádků pro ty, co mě právě chtějí zabít nebo mají strach, že v životě už tu neuvidí nic neplaceného)


Ceník? Ceny celkem lidové nepříliš pevně dané - jak se mnoho lidí shodne, někteří výrobci jsou vydřiduši a jejich práce stojí za prd. U mě máte garanci celkem slušného výsledku za cenu, která vás nezruinuje. Za lay si podle náročnosti a času nad ním stráveného naúčtuju dohodou.
Jak to chápat? Mám za sebou určitou dobu zkušeností, takže jsem mírně změnila postup. Něco jiného je dělat zakázku pro velké ryby, něco jiného pro malé domácí blogery, kteří si píšou pro radost. Každopádně na základě vašich požadavků, které mi zašlete, dělám odhad minimální a maximální částky (obvykle mezi 100 až 500 kč, ale toho se nědeste). Záleží na náročnosti, velmi jednoduché práce vám dám za pakatel - jednoduchý QL neboli quick lay (co to je, si můžete číhnout TADY a pak v katalogu layoutů) vás může vyjít od 50 do 150. Klasický layout stylu menu-stránka-záhlaví pak bude zhruba od 150 výš. Nejdražší to bude pro ty, kdo budou chtít něco opravdu extra se vším všudy - ikonky, komentářové pozadí, odkazy v záhlaví, odkazy v zápatí... Kompletní práce se všemi detaily zvlášť pro blogy na hraně výdělečného podniku s kompletním full servisem po celou dobu, co bude můj layout funkční (tedy opravím, přidělám cokoli, když bude potřeba) už může vyskočit cena i k magické pětistovce a vesele pokračovat výš.
Ale je to o dohodě a vaší spokojenosti - umění je umění, nezapírám, že si beru ráda i dýška. Pokud je zákazník spokojený, má plné právo to dát na jevo, stejně jako nespokojenost. Pokud jste malý blogerek s 100 návštěvníky denně maximálně, co by jen rád hezký blog s layoutem ode mně, dohodnem se na pevné ceně, která vás nezabije. Pokud jste velký bloger, komerční projekt na blogu, webové prezentace, blog s velkou návštěvností, který prostě potřebuje nutně dobrý design, tak dávám cenu napůl volně tedy stanovuju ono hrubé rozmezí a nechávám se za práci ráda ocenit podle zákazníkovi spokojenosti, ale i v tomto případě se můžeme dohodnout na pevné ceně podle vašich možností.
Vždycky se ale snažím maximálně vyhovět daným požadavkům, práce upravuju i několikrát, dokud se netrefím do vašeho gusta a oprávněné reklamace samozřejmě přijímám. Pracuju pečlivě, komunikuju pokud možno rychle.

Tak to jsou layouty, ale co si taky můžete zaplatit, je jakákoli jiná grafika. Samosebou si o ní můžete napsat na můj blog zdarma, ale sháníte-li něco hodně konkrétního, složitého, nebo to jednoduše potřebujete rychle či v určitém termínu a nechcete čekat, zda si vás vyberu, zda to vůbec udělám apod., tak stačí napsat a domluvíme se. Cena za malé grafické počiny je nízká - za wallpaper 50-150 kč (jeden druh vám udělám i v několika velikostech podle přání, případně přidám i víc verzí), ostatní drobná grafika bude dohodou a bude záležet hlavně na množství a náročnosti, neb jiná kritéria příliš nemám.
Chtít můžete cokoli od ořezů obrázků tedy výroby png (1 fotka podle náročnosti zhruba za 20 kč, ale počítám s množstevní slevou pro velké objednávky), retuše, ale i zajímavé věci jako umělecké úpravy a to jakýchkoli fotek, které můžete použít jako dárek pro příbuzné (nejde jen o koláže, umím vážně zajímavé věci!). Krom toho jsem se naučila zacházet s křivkami (ale to bude trochu dražší, není to sranda...).

Jak na to? Nuže všechno, co si přejete pište na e-mail MAKY.OREL@seznam.cz - můžete se ptát na podrobnosti, objednávat, posílat mi tam materiál k výrobě, prostě univerzální mail na všechno a jsem tam skoro denně.
Co poslat? Prvně nezapomeňte napsat, co po mně chcete a proč píšete, to je základ. Pak budu chtít jakou grafiku nebo cokoli s tím spojené si přejete. Pokud jde o layout je dobré rovnou přiložit základní údaje, které jsou stejné jako obvykle. Inspiraci máte ZDE pod kolonkou "jak objednat". To ovšem platí i pro zbylou grafiku - rovnou pište vaše představy a to jak moc se rozepíšete a kolik toho budete chtít a jak moc podrobné to bude, je čistě na vás a já v tomto nebudu nikoho omezovat. Prostě si nadiktujte podle gusta.

Jak to bude s penězi? Jednoduše - dá se platit tak, že skočíte na poštu, zadáte poštovní poukázku A a mně peníze dorazí na účet v bance. Vy si sice trochu připlatíte, ale pokud nemáte účet v bance, je tohle možnost pro vás. Ti starší, co účet mají, na mě peníze jednoduše převedou. Detaily, kam co poslat, dohodneme přes mail a začátečníkům už můžu i trochu poradit, kdyby nevěděli, jak s účtem zacházet ^^ Platí se takto: mám dobrou zkušenost s platbou ve stylu záloha a po dokončení zbytek nebo, což mi vůbec nevadí a často to sama preferuju (zvlášť platí-li se mi menší částka), zaplacení celé částky až poté, co vám dodám celé dílo. Tedy výměna z ruku do ruky.
Takže já vám pošlu náhled hotového layoutu či jiného díla, vy to odsouhlasíte, převedete peníze a já layout nastavím. Upozorňuju, že mám zatím dobrou zkušenost s platbou až po vytvoření díla, ale pokud něco zvrtne a někdo mi za práci nezaplatí, začnu zase požadovat platby předem. Je to prostě bezpečnější, i když to zákazníci nemají rádi, ale já jsem narozdíl od nich spolehlivá a svou práci odvedu.

Podmínky? Autorství - je to tak, že pokud něco prodávám "mělo by to být" legální. Tudíž po vás budu chtít vlastní fotky, jiné vlastní zdroje, fotky a obrázky, na které máte povolení k užívání, fotky pod takovou licencí, že jsou volně šiřitelné (nevím, jestli CC 3.0 stačí ...? snad ano...) nebo, za co budu moc ráda, že budete chtít využít moje fotky nebo tvorbu (shlédnout mé výtvory a vybrat si můžete na druhém blogu ZDE - můj archiv fotek je ale mnohem větší!). Ehm, ale - tohle musíme řešit dohodou, takže mi prostě napište, ať už budete chtít do grafiky cokoli, a zkusíme to nějak vyřešit, najít kompromis apod. Nic není nemožné a nějak se to dá vždycky udělat... Tím myslím i ručně vyrobit (brushe, vzorky textury - všecko tohle už umím bravurně!).

Takže to je základ - všechny objednávky, dotazy a jiné pište tedy na MAKY.OREL@seznam.cz - tam jsem a odpovídám obratem a psát mi můžete úplně kdykoli - omezení nejsou!


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jinak abych nestrašila své stálé zákázníčky a návštěvníky - nic se nebojte! Stále vyrábím layouty zadarmo a grafika tu bude stále vesele přibívat a stále si o ní můžete psát. Ale někdy se prostě stane, že nemám čas a musím kvůli škole, rodině, práci... všemu možnému zavřít objednávky a vy pak smutníte, že byste chtěli lay ode mně, protože to umím, ale objednávky jsou zavřené. Pokud tedy nestihnete dobu, kdy objednávky otevřu, pak pokud máte naspořeno v kasičce a máte vážný zájem a o fajný layout na delší dobu, můžete si ho zaplatit.

Proč? Takhle - pokud dělám layouty zadara, tak je to z dobré vůle, neboť mi to zabírá hodně času nicméně dělám to ráda. Ale pokud se mi ten čas nějak vrátí v penězích, za které si koupím večeři a psací potřeby, pak jsem schopná se i v době krize uskromnit a něco udělat. Zatímco pokud jsem na štíru s časem a mám dělat zadarmo, pro někoho koho ani pořádně neznám, jen tak, protože si řekl, tak o něco víc zvažuju, zda do toho půjdu. Ale!!! Pořád platí, že grafiku a cokoli pro vás včetně návodů dělám ráda a že mi to pomáhá se zlepšovat a budu to tak nadále dělat. To, že budu dělat pro někoho za peníze může mít i pozitivní dopad na vás - občas jak budu pracovat ode mě odpadne něco nedodělaného, co vypiluju a vy to dostanete ke stažení a to může být jak lay tak oddělovače a cokoli dalšího...
Takže jak říkám - stále dělám zadarmo, ale pokud zrovna na to nemám čas, můžete si připlatit a dostanete své. Podmínky ničeho stávajícího se na blogu nemění, pouze přibyla nová možnost. Proč přibyla to jsem psala - jsem chudý student, co v životě nebyl na brigádě, páč žádnou nesehnal, a chce si vydělat nějaký maličký bakšiš, aby si zaplatil menzu (a to chodím prosím pěkně nikoli do minutkové jídelny ani na pizzu, ale do studentské jídelny, kde máme čočku, guláš, rizoto a koprovku! ... ačkoli, vaří dobře!).

Takže tak - nesuďte, dokud vám nebude skoro dvacet a pochopíte, že peníze neprší z nebe. Já bych taky ve třinácti koukala divně, že po mě někdo chce peníze za grafiku, ale v tý době mi všechno platili naši a já ještě ani nevěděla kolik vydělávají. Dneska vím, a tak se snažím alespoň trochu osamostatnit a ocenit své schopnosti, které se hodně zlepšily od doby, kdy jsem začala. Za věci, co dělám, ve světě běžně lidi kásnou prachy - proč bych nemohla taky? Toť filozofická otázka. Tak si nemyslete, že jsem zlá hnusná - jsem tu pro vás a přetrhnu se, abyste dostali, co žádáte. Jen už nemám tolik času jako na malém gymplu... a upřímně mě to taky mrzí.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Veruu Veruu | 26. října 2012 v 13:53 | Reagovat

Máš chytré úvahy a věř, že jednou si ten layout za 150 Kč od tebe i objednám, protože jsem s tebou maximálně spokojená. Teď mám od tebe nový, ale až se mi omrzí, můžeš se na moji objednávku těšit... ;-)

2 Mathie D. Mathie D. | E-mail | Web | 26. října 2012 v 15:03 | Reagovat

Práve som pozerala, koľko to je na eurá, a myslím, že pre slovenských návštevníkov to môžem napísať:
50Kč- 2,01
100Kč- 4,02
150Kč- 6,03

Myslím, že slušné sumy. Ak budem v núdzi, zrejme si zaplatím :-)

3 Deny Deny | E-mail | Web | 26. října 2012 v 17:13 | Reagovat

Tak náhodou: mě je třináct a divně nekoukám :D Spíš to chápu :')
Možná, že si jednou taky objednám.

4 Blue Blue | 30. října 2012 v 13:13 | Reagovat

mě se tvé Laye libí a chápu tě. ale broblém je že mí rodiče by mi to nedovolily. Sami nemáme moc pěnez..a grafika je jen grafika.......je to jen na web ale co vydělávat se musí ale.. Ale jinak tě fatk chápu

5 Sayu Sayu | Web | 17. listopadu 2012 v 18:30 | Reagovat

Upřímně ti řeknu, že když jsem slyšela, že si za své layouty necháváš platit, vykulila jsem oči a zaťukala si  na hlavu. Prohlédla jsem si tvoje layouty, které jsou opravdu pěkné, ale z toho co jsem viděla, ne zrovna moc náročné (studuju třetím rokem grafiku, tvorbu webu a programování, vím o čem mluvím). Říkala jsem si, za co proboha chceš peníze. Pak jsem si v hlavě přehrála, že za layouty se v "opravdovém" byznysu platí třeba i částky sahající k několika-seti tisícům. Tam se ovšem počítá i znalost programovacích jazyků, uživatelské rozhraní na webech apod. A nakonec mi došlo, že to, co mě, jakožto (skoro) vystudovanému grafikovi, přijde jako něco naprosto primitivního, přijde nějakýmu laikovi jako něco nerealizovatelného a došla jsem k závěru, že si vlastně hodně levná :)

6 MAKY.OREL MAKY.OREL | E-mail | Web | 18. listopadu 2012 v 17:36 | Reagovat

[2]: Děkuji dodatečně za finanční překlad :)

[3]: Čest tobě ^^

[5]: Přece si to nebudu ztěžovat, když nemusím ;) Blogové layouty jsou "jednoduché" (oproti programování skutečného náročného webu určitě), já mám jednoduchost velice ráda a přesto vyrobit to, nastavit to se vším všudy to trvá třeba celý den, což málo není. Takže si nechávám proplatit práci - jako zedník... Za to chci peníze.
Já studuju prvním rokem Biologii - ne, že bych nenadávala na to, co tu dělám, nicméně nevím, co bych s papírem na estetiku dělala, a proto jsem na žádnou uměleckou školu nešla. Samosebou programování, HTML ani CSS neni prča učit se po domácku a učitele bych uvítala a ne že bych nelitovala, že to neumím. Ale kdykoli si řeknu, že bych chtěla studovat to, co mě baví... Vím kolik lidí na tyhle školy chodí a brečím nad některými, proč tam jdou. Estetický cítění totiž člověka nikdo nenaučí za to já se za šest let naučila docela slušně zacházet s photoshopem... sama.
Takže radši zůstávám nezaměstnaným pseudo grafikem, než nezaměstnaným vystudovaným grafikem. Nehledě na to, že kolikrát potkávám všelijaké grafické počiny ve formě webů, za které někdo musel nutně zaplatit a ze kterých mi naskakuje husí kůže.
Ono je hezký studovat umění - ale kdo všechny ty umělce v tomhle nekulturním světě pak sakra zaměstná? Já budu v nejhorším případě alespoň sekretářka na odboru Životního prostředí, posudkářka nebo s malou nástavbou navíc učitelka... Jestli tady těch pět let vydržím...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama