QL - Shark

14. února 2013 v 12:30 | MAKY.OREL |  Příroda a Fantasy
Takový jeden opravdu velice jednoduchý layout - možná ani nemusí sloužit jako volný ke stažený, spíš jako inspirace pro ty, co si nevědí rady. Stačí vám totiž jeden obrázek a nějaký text, což zvládnete s trochou štěstí i v malování, a máte docela fešný jeduchý layout. Tak proč ne? Pak už je na vás pouze přizpůsobit tomu text a je to.

Nastavení:
...obrázek uložte do pc - nahrajte na svůj blog a v nastavení...
Stránka: šířka - volitelná, pozice uprostřed, do pozadí stránky vložte obrázek - nastavte nahoru,
uprostřed, neopakovat a posunovat, barva pozadí: vložte kod pro barvu "E9E9E9",
Záhlaví a Menu: výška - zhruba 270 pixelů, zrušte pozadí / menu nejlépe zrušit a odkazy přesunout
do volitelného horního boxu
... ostatní položky a jejich pozadí (zápatí, rámečky, logo...) můžete zrušit...-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tímhle vám jenom demonstruji výsledek - podobné layouty jsou velice vhodnou alternativou pro všechny. Nikdy se vám nezoškliví, můžete je často střídat, nejsou složité na nastavení, motiv si volíte sami stejně jako barvy a stačí vám na ně s trochou štěstí skutečně pouze malování. Velice jednoduchou manipulcí tak můžete vytvořit trochu zajímavější design z jednoho obrázku - je to o něco promyšlenější forma klasických layoutů s obrázky v záhlaví. Takže vám to všem vřele doporučuji, neboť design netvoří obsah, ale významně se na blogu podílí. Pěkná škatule umí divy a pěkná škatule nemusí znamenat, že máte doma photoshop :)

Přesto musím říct jednu důležitou poznámku - u takovýhle layoutů je zarovnání textu do bloku a spíše deníčkovský styl psaní samozřejmostí. Pokud máte klasický kopírovací blog plný stažených obrázků, každý jinak velký, tak články ve výsledku layout blogu vpodstatě zabijí. Bude to jen další obrázek do série. Ale pokud se věnujete spíše psaní a nepotřebujete velké menu, je to ideální volba. Naopak u fotografů je dobré udělat přesný opak toho, co je tady - místo obrázku do záhlaví umístit třeba pouze barevný pruh a logo nebo jméno a pod to už vesele sázet články s fotkami. A máte minimalistický, stylový layout z malování taky...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Elza Elza | E-mail | Web | 23. března 2013 v 13:40 | Reagovat

Nebezpečně modrý a smrtící! Na blogu vypadá podle náhledu dost dobře a tento typ laye mám hodně ráda a není to jen kvůli jednoduchosti. Nicméně myslím, že použít žraloka do záhlaví je mazaný... zaujme to a na provedení se pak už člověk moc nedívá. Fakt dobrý nápad, opět. :-D ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama