Červen 2013

Petice za gramatiku

29. června 2013 v 12:09 | MAKY.OREL |  Já píšu aneb technická
V rychlosti víceméně na přání a tak pro obecné dobro, založila jsem blog - Petice za zavedení korektury článků na Krásná.cz. Jestli už jste si taky všimli, že na Krásné si nikdo neobtěžuje opravovat blogerkám texty a publikují tak články s gramatickými chybami a především kolikrát opravdu nepřehlédnutelnými stylistickými chybami, a leze vám to na nervy, že si tohle dovolí dělat veřejný server, tak se přidejte. Klikem na ikonku skočte na blog, přidejte komentář a šiřte poselství dál. Všem, co mají rádi český jazyk, a všem, co se zapojí, jednou poděkujeme my všichni :)


Gaga garden

28. června 2013 v 22:48 | MAKY.OREL |  Wallpaper
Přišla mi jedna žádost o výrobu wallpaperu na HD obrazovku a tak jsem si vzpomněla na dvě věci - jednak, že tahle velikost mi při výrobě wallpaperů uniká, a pak že mám jeden wallpaper rozpracovaný ve složce. Tak než jsem se vrhla na tu zakázku, dala jsem do kupy tohle. Je to pozůstatek z období, kdy jsem kvůli jednomu layoutu zahltila svoje pc obrázky s Gagou, a pak nevěděla co s nimi. Není to úplně mrtě žůžo věc, ale podařilo sem i to nějak schvátit, aby to blyo použitelné a nakonec to na ploše vypadá i docela slušně.


Pro Deny a další

26. června 2013 v 11:29 | MAKY.OREL |  Neidentifikovatelné
Tak už zase pracuju na plný úvazek i na vaše přání - sláva! K potěšení těch, co si počkali, což byla i Deny. Takže jsem se dala zase po dlouhé době do roboty a vypadl z toho celkem pěkný nenáročný layout se dřevem, neboť dřevo je univerzální pěknost. Je vidět, že jsem stále ve formě, sice to není úplně podle mých představ, ale největší výhoda je, že krom toho, že si stále udržuju přeci jen celkem slušnou kvalitu, už také navyšuju svou pracovní rychlost. I pěkný layout už vám tedy do dne zvládnu udělat a s trochou štěstí i nastavit. Zvlášť takhle když mám volno, to to frčí...
A protože jsem začala hrabat ve starých složkách, našla jsem ještě pár layoutů pro další lidičky, které se tady ani neobjevily. Tudíž pokud jsem se zdála neaktivní, jakože nezdála, fakt tu skoro nic nepřibývalo, pak musím říct, že pravda to až tak úplně nebyla. Jen jsem opravdu brutálně nestíhala, a pak své starší práce zazdila pod vrstvou pixelového prachu někde v útrobách počítače. Je na čase to vytáhnout a třeba se i chlubit...

x x x

A přece se točí...

18. června 2013 v 19:10 | MAKY.OREL |  Ostatní grafika
Já a výroba animací to je tisíc programů, spousta času, nicméně nakonec se nějak k výsledku doplácám a teď můžu nově dělat animačky tak nějak z čeho chci. Objasnění základů teorie má v mém případě na svědomí monika, takže děkujeme. Já pořád říkám, že základ je vědět, jaké správné slovo zadat do googlu. Když nevíte, jak se to jmenuje, je vám to prd platný :D Odpoledne jsem tedy strávila ponořená v seriálu Leverage. A že to byl pocit, když člověk objeví, jak na to... asi takovýhle:


Otvírací hodiny...

12. června 2013 v 21:20 | MAKY.OREL |  Já píšu aneb technická
Slavnostně ohlašuju, že skončila doba půstu. Zvládla jsem zkoušky a jsem zase k dispozici i pro jiné účely než horečné šprtání... budu psát knihu, mohla bych něco nakreslit, musím se zase zkamarádit s foťákem a vůbec mám spoustu nedohnané zábavy. Takže krom toho zase s velkou slávou a radostí otvírám objednávky - je to tak, ráda se pocvičím i v grafice a chci tu vidět pořádný blogy, na který bude mít cenu něco dělat. Stále platí, že jsem to já, kdo si vybírá... a kdo to nestihne nebo nebude přijat, tak nezoufá - mám odložený jeden zatím nezveřejněný free layout s tématem fashion. Kdo by chtěl, tak stačí napsat mi hned teď na mail a dohodneme se (však znáte MAKY.OREL@seznam.cz).


Wallpaper - Lady Gaga

2. června 2013 v 17:00 | MAKY.OREL |  Wallpaper
Tak jsem se asi po půl roce konečně dostala k předělání jednoho docela pěkného rozlučkového laye na wallpaper. Teda to to trvalo, ale přiznám se, že teda když už se do toho dám, tak je do dvaceti minut hotovo. Takže stále platí - neodkládejte svou práci, ona většinou zabere míň času, než si myslíte!