Červenec 2013

Summer QL collection

31. července 2013 v 15:10 | MAKY.OREL |  Příroda a Fantasy
Je tu taková velká série quick layů všeho druhu pro všechny, kteří si chtějí užít léto, jak to jde. Jak vidíte, já to nestíhám, takže letní layouty přichází skoro na podzim, ale nevadí... Předstírejte, že jste stále na dovolené v Chorvatsku. S těmihle layouty je to navíc hračka, protože jsou na nastavení jako vždy úplně jednoduché a navíc si můžete vybrat z pěti verzí!

x x x x

Stáhl si nějaký lay ze série? PODEPIŠ SE ^^

Stavte Zeď!

25. července 2013 v 9:40 | MAKY.OREL |  Já píšu aneb technická
Po vzoru dávného projektu, který byl ještě na starém layforu (a to jsou časy tak dávné, že se layfor snad ani layfor nejmenoval), jsem se rozhodla oživit blogové vody a nabídnout novou srandu. ZEĎ! Ale bude to kouzelná zeď... No dobrá nebude, ale můžete ji stavět taky. O co jde?

Je to nový způsob propagace blogu ale především vytvoření jakéhosi muzea blogových ikonek a přihlásit se může se svou "cihlou" každý. Stačí mít blog na blog.cz a dodat nám ikonu velikosti 100x35. Víc vlastně nepotřebujete. Vaše ikona pak přijde do zdi a vznikne nám z toho taková krásná sestava barevných stěn, kde budou různé blogy tvořit takovouc šílenou mozaiku... no bude to prostě moc pěkný a bude to také úžasný způsob, jak svůj blog zviditelnit a najít nové zvědavé čtenáře.


Takže se přidejte se svou cihlou! Každá cihla dobrá! Stavitelé si také mimojiné můžou na blog převzít certifikát alias ikonu "Jsem cihla". No neberte to! Navíc vám pěkná ikona může přitáhnout ty nové návštěvníky, tak hurá ke Zdi! Totiž do Zdi!

KLIKÁM A STAVÍM!Zkuste to...

16. července 2013 v 22:29 | MAKY.OREL |  Já píšu aneb technická
Haloo haloo... Mám takový zvláštní grafický problém, se kterým doufám, že mi pomůžete, protože na to grafického umu není třeba. Sháním totiž nápad na layout, ale ne jen tak ledajaký layout. A především sháním nějaký obrázek, který bych na něj mohla plácnout. O co gou? Všichni, kdo se tu někdy hrabali v galerii layoutů, asi tenhle tenhle starý modrý stromový výtvor znají. Kdo ne, tak je níže... A v čem je problém. Že je to starý, že je to celkem nudný, ale že si to tu stahuje každý druhý :D Tak aby ty nové literární blogy nevypadaly všechny modře a stromově, tak sháním nějaký další epický obrázek, který se vám všem bude líbit a nějaký třeba i úplně jednoduchý nápad, jak z něj udělat layout.


Designová trilogie

16. července 2013 v 12:10 | MAKY.OREL |  Neidentifikovatelné
Opět je tu taková větší zveřejňovačka staršího ale i úplně nového materiálu, který ode mě odpadl. Jde o tři různorodé layouty a teďka blíže. První je pro Katalog blogů, to už bude takového půl roku, co jsem ho dělala a kdo ví, jestli se na popud nepustím v nějaké blízké době do nového. Je to stránka, která si vážně žádá hodně individuální přístup, kvůli svému účelu, ale i provedení. Musíte nějak vymyslet maximálně přehledné, snadno upravitelné a účelné menu a přiznám se, že to nebývá humor... Pak tu mám takový starší quick lay, kde si nepamatuju už ani adresu blogu příjemce. Poslední je ovšem perlička na závěr. Layout inspirovaný chtě nechtě Gormal a určený pro Duši pisálka. S tím jsem bez okolků spokojená.

x x

Ravenclaw

14. července 2013 v 9:29 | MAKY.OREL |  Filmy, knihy...
Už jsem avizovala, že jsem se dala zase prohrabovat po půl roku téměř dokonalého umrtvení blogu svůj počítač. Počet článků od prosince fakt stál maximálně na čísle 5 a v květnu tady mám celý jeden článek. Bohužel škola a pak jsem taky pracovala akorát na něco opravdu málo projektů (mno vlastně jeden... ne dva...), které jsem tady nezveřejnila a ještě o tom popřemýšlím. Nicméně jsem našla pár layoutů a prošla blogy jejich majitelů a ukázalo se, že většina je mrtvých. Takže proč to nedat k odběru no ne? Alespoň tu něco přibude a nikdo už toho asi želet nebude. Jsem básník.Bonnie aneb kdo by chtěl?

13. července 2013 v 18:30 | MAKY.OREL |  Příroda a Fantasy
Mám tu takový starší layout dělaný na zakázku pro jednu slečnu a jejího pejska. Spíše teda takovou krysičku, neboť to byl jorkšír. Každopádně jsem se na to vrhla a povedl se mi docela pěkný výtvor s imitací skleněného povrchu. Jenže slečna sice dodržela pravidlo nechat si layout tři měsíce, ale blog umřel. Což je škoda, protože jsem na tu práci byla docela pyšná. A tak vám ji sem dávám s tím, že pokud by měl někdo zájem, můžu mu layout předělat podle jeho fotek a jeho námětů na texty atd.


Velký test online editorů fotografií

13. července 2013 v 17:40 | MAKY.OREL |  Návody
Jelikož jsem kdysi dávno začala s tím pixlr a návodem na blend právě v něm a slibovala, že to není jediná vychytávka, je na čase sunout se šnečím tempem dál k tomu ostatnímu. Je tu velký tipo/test pro všechny, kdo jsou líní, nemají photoshop ani zoner, a vůbec pro všechny, kdo si fotografie radši upraví rychle na netu, než se s tím patlat v nějakém programu, kterému sotva rozumí. Jestli jste takový případ - hurá do toho!

Jak tvořit akce/actions a proč vlastně?

13. července 2013 v 17:30 | MAKY.OREL |  Návody
Jestli trpíte tím, že ať děláte co děláte, neumíte fotit takové fotky jako na internetu, s úsměvem vám řeknu toto - To ani nejde. Opravdu se nedá vyfotit kytka, která bude modrá, i když v reálu je červená. Pokud byste tohoto chtěli docílit "ručně" asi byste se nadřeli, pokud by to vůbec šlo. Asi by to znamenalo zoufalé shánění filtrů, které stejně z poloviny nepasují na váš objektiv nebo vůbec k fotoaparátu. Bohužel nebo díky bohu se na internetu rozvinula zvláštní působivě vyhlížející mánie barevného manipulování. A jestli ji chcete následovat, je na čase naučit se používat některý z výdobytků moderní doby. Nechte se tedy provést malou školičkou začátečníků pro Akce v Adobe photoshop…

Jak na blog

13. července 2013 v 17:00 | MAKY.OREL |  Návody
... aneb komplexní návod pro všechny blogové začátečníky a mírně pokročilé

Jakožto už letitý bloger mám spousty zkušeností s provozem na serveru, které jen čekají, až je vypustím do světa. Stále totiž existuje značná množina vás začátečníků, kdož hledáte pomoc s úkoly, které starší blogeři již provádějí rutině, tím spíš je mnohdy ani nevysvětlují. Jak tedy proniknout do blogového světa a všech jeho vymožeností, které si uživatelé vymysleli? Tady je váš průvodní sborník vším, na co jste se nejspíš měli chuť zeptat…
Jinak pro opravdu slabé uživatele je dole slovníček pojmů - nestydět se a přečíst, když nějakému sousloví ve článku neporozumíte.


Návod jak vytvořit – udělat – jak na – png obrázek

13. července 2013 v 16:50 | MAKY.OREL |  Návody
To, že pracuju pro lidi, jest pravda odvěká. A proto také ráda vyslyším vaše přání i když mi realizace chvíli trvá, ale co chcete od vysokoškoláka zahlceného blbými protkoly že? Nehledě na to, že musí něco jíst a nákupy a vaření chvíli zaberou. To je prostě nevýhoda bydlení bez rodiny... hromada starostí s domácími prácemi. Ale přece se mi podařilo dát dohromady onen návod na výrobu png obrázků, kterými jsem už pomalu vyhlášená. Aby ne - když si vemu, že moje png paky už nemají míň jak 30 kusů pngéček a poslední dobou ne míň jak 40 XD To je poněkud neobvyklé. Takže jak vám pomůžu - a opět jendo jak moc velcí antitalenti jste?