Návod jak vytvořit – udělat – jak na – png obrázek

13. července 2013 v 16:50 | MAKY.OREL |  Návody
To, že pracuju pro lidi, jest pravda odvěká. A proto také ráda vyslyším vaše přání i když mi realizace chvíli trvá, ale co chcete od vysokoškoláka zahlceného blbými protkoly že? Nehledě na to, že musí něco jíst a nákupy a vaření chvíli zaberou. To je prostě nevýhoda bydlení bez rodiny... hromada starostí s domácími prácemi. Ale přece se mi podařilo dát dohromady onen návod na výrobu png obrázků, kterými jsem už pomalu vyhlášená. Aby ne - když si vemu, že moje png paky už nemají míň jak 30 kusů pngéček a poslední dobou ne míň jak 40 XD To je poněkud neobvyklé. Takže jak vám pomůžu - a opět jendo jak moc velcí antitalenti jste?Připravila jsem na vaše přání rozsáhlý návod se vším všudy, který vám ukáže, jak vytvářet png obrázky alias obrázky s průhledným pozadím. To je věc, která se nesmírně hodí v grafice, do článků a vůbec se s ní potkáte často a využití je široké. Jenže výroba je mnoha jedincům stále neznámá, ale ono je vždy dobré, když si to můžete vyrobit sami přesně tak, jak chcete že? Moje oblíbené heslo...

Tenhle návod je vcelku velice neobvyklý - jako už je to u mě běžné, tak zásadně není stavěný jako ty návody od ostatních blogerů ve stylu 7 screenů a čau. Tenhle návod obsauje celých 150 screenů obrazovky! Což není mínus, ale jeho přednost. Díky tomu se mi totiž podařilo názorně ukázat výrobu png ve třech programech zároveň. Už žádné škatulkování! Je jedno, jestli máte adobe photoshop, photofiltre nebo gimp - pro vás všechny je tento návod určený. Skutečně to jde!

Postupně projdu výrobu png v jednotlivých programech a z úcty k chudým, co prostě nedají 20 tisíc za photoshop, a z úcty k těm, co to ne a ne kreknout, začínáme s Gimpem, který je neplacený. Pak přejdeme do photofiltre a nakonec je tam návod na photoshop. Vše je proložené dobrými radami, které se týkají jak obecně výroby tak používání jednotlivých programů (proto je dobré, ať už máte jakýkoli program, si přečístt i návod na Gimp, kde je jakožto v začátku návodu hodně obecných rad).

Dále si řekneme něco o používání výběrových nástrojů, triků jaké se s nimi dají provádět a povíme si také o alternativnějších metodách výběru jakými je nástroj pero, který určitě ještě využijete. Krátce také na závěr promluvím o zdobení a jako vždy se můžete těšit na řadu šílených ukázek "jak by to nemělo vypadat". A nutno podotknout, že už kvůli tomu ty návody kolikrát stojí za stažení. Všechny podrobnosti uvnitř včetně linků na stažení Gimpu - myslíme na vše!

No a celé si to můžete STÁHNOUT ZDE!!!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ronnie Sparks Ronnie Sparks | E-mail | Web | 2. února 2014 v 21:05 | Reagovat

moooc děkuji za tak super návod :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama