Duben 2014

Kafíčko

28. dubna 2014 v 18:49 | MAKY.OREL |  Neidentifikovatelné
Stále statečně odolávám pravidelnému pití kafe - byla jsem odkojena čajem a pak to kafe mi o přednáškách stejně nepomáhá. Dělala jsem už zase docela dlouhou dobu zpátky lay na zakázku a sláva bohu, internet je úžasná věc - je plná freebíček, která se dají stáhnout a použít i jako commercial, takže nemám v případě krize problém s texturami ani obrázky. Nemluvě o skvělé wiki-commons. A taky jsem promazala písma v pc a nechala jen ta freečková. Nuže... Je to úplně custom-made, má to dvě verze "rough" a "light" aneb pracovní hantýrka po osmi letech angličtiny. Navíc dělané tak, aby se daly rubriky libovolně přepisovat podle potřeby.

x

Choose, my dear

25. dubna 2014 v 17:13 | MAKY.OREL |  Já píšu aneb technická
Historka o tom, jak vznikal design pro MISS BLOG.CZ

Máme tu další soutěž blogu.cz - yeeeeeeees... Je to Miss! - uhm... A teď zcela vážně a (ne)profesionálně :D V týdnu před Velikonoci mi přišla nabídka od blogu, jestli bych jim neudělala design pro novou soutěž "Miss Blog.cz". To si člověk řekne, že to je dobrá reklama, a i když je to zadarmo, tak se do toho s nadšením pustí. Zvlášť, když to má být hotové do příštího týdne, tak to aby jeden pořádně máknul. Jenže zadání přišlo až později, pak byly svátky a já na to zapomněla... A pak mi to v pondělí večer došlo.


Seděla jsem do půl druhý u pc a udělala tři návrhy. Zkonzultovala to s bývalou spolužačkou, dneska v Praze na multimédiích na VŠE, a pak poslala na výběr. Další den jsem zase až večer, když jsem našla odpověď, do jedné ráno nastavovala a řezala ten vybraný. Další den jsem jela do školy, a tak mi zbyla jen hodinka mezi přednáškou a výstupem z vlaku a mermomocí jsem se snažila celou věc dodělat. Což jsem stihla asi 7 minut před začátkem přednášky a chtěla poslat v mailu údaje ke zkušebnímu blogu. Jenže mi mail přišel - hluboká omluva, ale design nakonec udělá náš grafik...

Like this! :D Kdybych neměla tu přednášku, asi půjdu hodit hlavu o zeď. Dvě noci jsem pořádně nespala, zakázala jsem si růžovou (Miss nemusí být růžová, proboha!), hledala freečkové obrázky (pak mi byl doručen hezčí stockový). Tak jsem si s tím vyhrála včetně komentářů...

Dneska se objevil soutěžní blog - no, nevěděla jsem, co si mám myslet, doteď to nevím. Takže se ptám, děcka: "Který?" Můj návrh má užší stránku, protože jsem vycházela ze soutěže o nej blog, pokud si jí někdo pamatujete (ta, jak měla tu ohavně divnou kombinaci sytě modré a fialové na stránce). Ale prostě to nechávám na vás - jaký návrh byste na Miss chtěli a je mi jedno, jak budete hlasovat! (Na můj zkušební blog jsem pro ilustraci přehrála i stejný text, jaký je na ofiko.) Přeci jen jsem tam udělala tu úzkou stránku a světlejší písmo, možná vám to nebude nějak vyhovovat, co já vím, že jo :) Anketu máte dole.

A poučení - NIKDY NIKDY NIKDY NIKDY NIKDY ... nedělejte nic zadarmo, pokud nejde o vaši rodinu. Tak velí zákony evoluční biologie. Náčelník domluvil! Vaše názory mi pro jednou vůbec nebudou lhostejné, ať budou jakékoli. Vesele si tu plácejte játra, protože já už je několik let "nemám".

Oficiální vzhled x Můj návrh


Ok - jinak, pokud někdo z vás bude tenhle lay považovat za tak pěkný a vhodný pro svůj blog, že by si ho chtěl vzít, tak mám naplánováno, že slovo miss se zamění za něco jiného, případně vymění obrázek a barvy a může si ho kdokoli vzít. Pište na mail, do komentářů... žádostem bude vyhověno.

Pozadí do prezentace - Fretky

22. dubna 2014 v 18:29 | MAKY.OREL |  Pro vás
Jsem takový malý pomocníček - přátelé a kamarádi si pomalu zvykli, že leccos umím, a tak si sem tam napíšou, když něco potřebují. (Ano, je to tak - lidé píšou, když něco potřebují. Neshledávám to špatným ani divným, je to fakt.) Takže kromě pár úprav fotek dělám pravidelně pozadí pro referáty ^^ A je to záslužná činnost, protože není nic osvěžujícího než prezentace s pozadím, na které se dá koukat. Tentokrát tedy tématicky dvě fretky - dvě verze (hnědá a zelená) s obrázkem úvodním a k dvěma textové a obrazové stránce. V článku jsou jen náhledy - klikem na ně, stahuje obě verze z uložto.


Pro blogery s foťákem

19. dubna 2014 v 19:19 | MAKY.OREL
No koment k tomu, pro koho byl asi před rokem udělán. Jeden z mnoha dobrých důvodů, proč přestat dělat layouty na objednávku zadarmo... Jsem docela ráda, že jsem s tím sekla - tedy s tím dělat to zadarmo a pak sledovat, jak se na něj daná osoba buď vykašle nebo blog nepoužívá. Tím spíš jsem ráda, že se mi ho podařilo dát k odběru a stažení. Bonusy přiloženy všeho druhu, nastavení je trochu nezvyklé, takže čtěte návod pořádně a v krizi mi napište mail. PS: JE TAM VÍCE DRUHŮ NÁPISŮ DO ZÁHLAVÍ - no worries :)Epik kvout báj Doktor

16. dubna 2014 v 18:29 | MAKY.OREL |  Ostatní grafika
Tento článek vás pravděpodobně začne brzy přivádět k šílenství, proto ho neotvírejte, minimálně dokud tohle nepřečtete, pokud to čtete. Občas se mi stává, že si vymyslím fakt pěkný design na blog - nějaký blog - v tomhle případě můj. Jenže pak vám to po nastavení přestane sedět, protože na blogu jsou prostě různé takové ty pičičárny, které nemůžete ovládat. A začne vás to drbat tak, že ten design musíte jít do 14 dní vyměnit. Tak jsem ho vyměnila, tož ale ten nápad s tou animací byl fakt kůl. Nuže jsem otevřela nový PS, málem ho rozkopala a pak udělala konečně - díky té neskonalé vytrvalosti v setrvačnosti - animačky se všemi new serie doktory. Čorujte a zdroje vítány, ale mučit vás kvůli nim nebudu ;)