Září 2014

Uhm, John

18. září 2014 v 18:08 | MAKY.OREL |  Wallpaper
Ve složkách mi zůstávají nějaké věci, ale nemám zrovna čas na publikování, natož na vytváření rar balíků. Zase tak moc ty wallpapery nikdo nestahuje, abych se otravovala s děláním více velikostí a ostatně, pokud budete chtít, není problém to oříznout v nějakém prográmku včetně těch online. Takže kdo by měl potřebu mít na tapetě Johna Watsona... Je k mání. (Doufám, že se to nahráním na blog moc nerozesralo. - Velikost je 1600x900.)


Jak na obrázky bez autorských práv?

11. září 2014 v 13:01 | MAKY.OREL |  Návody
Každý grafik se dnes a denně může vlastním přičiněním i omylem dostávat do situací, ze kterých by mohl odejít s trochou štěstí rovnou za katr. Otázka autorských práv totiž nejen chrání, ale i straší. Každý autor je rád, když je jeho dílo chráněno a nikdo ho nesmí jen tak bez souhlasu, bez uvedení jména autora a podobně využít. Jenže pak jsou lidé, kteří by dali cokoli za to, kdyby se autoři svých práv vzdali, a dovolili jim tak užít jejich díla i ke komerčnímu užití bez toho, aby museli někde škemrat o svolení, nebo něco platit.

A přiznávám - kolikrát bych za obrázky i zaplatila, jen abych je mohla beztrestně použít do nějaké mé práce a pak prodat, jenže ten proces není až tak jednoduchý. Naopak kupování obrázků ze zahraničních serverů znamená vystavovat své konto riziku, že se na něj někdo napíchne. A i přes ochranu proti těmhle nekalostem, pak přijdou úředníci z banky a já vysolím tučné peníze za převody peněz do zahraničí. Řešit se to dá PayPalem, ale ne každý se do toho prostě chce, nebo vůbec může pouštět. Jestli i vám tohle vadí, dejme si teď chvilku a zkusme najít způsob, jak z téhle prekérmí situace elegantně vyjít jako vítězové...


Chromaři - hlaste se!

4. září 2014 v 21:40 | MAKY.OREL |  Já píšu aneb technická
Jedna otázka do zvláštního článku: Je tu někdo, kdo má Chrome a nejde mu se přihlásit do blogu? Já se už asi dobrý tři neděle můžu do administrace blogu přihlásit jen přes mozzilu, ale ne přes chrome, a už i začínám připadat jako blázen. Vůbec nevím, proč to nefunguje a myslím, že reparační mechanismy, které jsem schopná zkusit, jsem už vyčerpala. Kdyby měl kdokoli stejný problém, dejte vědět. Potřebuju si ujasnit, na čí straně je chyba (možná budu radši, když na mé :D).

Modern layout set

4. září 2014 v 21:37 | MAKY.OREL |  Autorské
A je to tady - design pro miss blog si ode mně nevzali, tak se mi alespoň "revanšovali" (hodně velké uvozovky samozřejmě) tím, že mě dali do top desítky layoutů, které budou dělat šablony pro budoucí blogy. (Na tomto místě se ráda zastavím a podotknu, že nevím, zda mám výběr komentovat. Jedině snad - jako na horské dráze, kvalita lítala dolu i nahoru. Mixle v piksle :D No nic, na blogu prostě vše při starém a já jsem pořád stejně jedovatá nevděčná čarodějnice...) Ale čert to vem a pes sežer, udělala jsem z původního designu pro miss několik verzí, které se dají použít na zcela jakýkoli blog. Výběr je velký a kromě modré verze s obrázkem z fotobanky, který mi poslali "z vedení", je všechno moje. Takže proto jsme v autorské rubrice. Tak snad si je stáhnete alespoň vy a ozdobíte s nimi vlastní blogy, když ne tu "knižno-blogovou miss".