Prosinec 2015

PFka alias pour féliciter

19. prosince 2015 v 10:59 | MAKY.OREL |  Ostatní grafika
Minulý rok jsem nějak v rámci přemýšlení nad tvorbou novoročenky skončila u vytváření novoročenkových šablon. Znáte to - otevřete facebook a tam na vás vypadne asi milion zcela nechutných přeplácaných obrázků s vánočníma koulema, sobama, Santou - nedej Bože - a tučným nápisem v Comis Sans ohledně veselých Vánoc... Je to k zblití, tak jsem se zamyslela nad tím, jestli se dá udělat něco normálního. Dá a je to jednodušší, než tvořit zrůdnosti - dokonce! Obrázky stačí uložit, dopsat třeba rok nebo konkrétní přání či jen posdílet a přání přidat v textu mailu, postu, statusu apod. Jsou ve velkém rozlišení, takže s trochou štěstí si můžete klidně zpříjemnit pozadí plochy přes svátky :) Kredity nejsou nutné, byť potěší. Verzí hodně!


Jak si jednoduše udělat jednoduchý design

19. prosince 2015 v 10:39 | MAKY.OREL |  Návody
Průvodce pro ty, co chtějí mít styl a nechtějí se otravovat s grafickými programy

Neumíte zacházet z žádným z těch ujetě nazvaných programů, ve kterém vaši kolegové vyrábí vzhledy svých blogů? Nějaký photoshop je pro vás španělská vesnice? Mít pěkný, ne-li naprosto nádherný design ale můžete mít i bez toho pouze se základními znalostmi pár maličkostí a ještě si můžete vybrat z mnoha variant. Jediné, co potřebujete, je administrace blog.cz, základní zběhlost v jejích vnitřnostech a pak už je to jen na vaší fantazii!

Jak stárnu, snažím se zjednodušovat si život, jak to jen jde. Hledám si cesty jak maximálně ulehčit jindy relativně náročné činnosti jako výrobu blogových designů, layoutů chcete-li. On takový design se dá vyrobit hned, ale pokud doteď ovládáte jen Malování, dá vám i jednocuhost dost zabrat. V nouzi šáhnete po nějaké šabloně z výběru blog.cz a je vystaráno. Ale i taková nevzhledná šablona se dá pouze za pomoci administrace blogu, pár obrázků, skromné znalosti typografie a estetického cítění spolu s malou pomocí online editorů předělat na skvost. Jeden se diví, že to ještě na vedení nikoho nenapadlo... Nebudete se muset (skoro) nic učit, nebude to složité - zkrátka nechte se vést!