Červen 2017

Krátce k dění

6. června 2017 v 11:24 | MAKY.OREL |  Já píšu aneb technická
Pokud vás v poslední době zasáhla smršť několika stovek spamových komentářů, věřte, že nejen že nejste sami, ale já se s tím potýkám též. Bohužel, vedení blog.cz z nějakého důvodu stále nezavedlo žádnou hlubší formu ochrany před spamem než ožnost zablokovat IP adresu uživatele - ručně, zdlouhavě v sekci komentářů.
Podle mě to je zcela zásadní chyba, už proto, že většina uživatelů blogu je nezletilá a asi by nemuseli nacházet na svých vlastních stránkách odkazy typu "sexchat online" nebo "viagra for everybody". Vidím to vážně jako velký problém, nicméně ačkoli bývám jinak v těchto věcech aktivní, mám dost pochybnosti, že výtka směrem k někomu z tvůrců blog.cz nebude mít valný smysl.
Od té doby, co blog.cz vlastní TV NOVA, vidím tu všude jen pochybnou snahu o jakési podpoření kreativity mladých lidí. JAKÉSI, neboť i já jsem byla malá hloupá a neuměla se příliš košatě vyjadřovat... No... Ale co si budeme povídat, Srdce blogu bylo vždycky pochybné místo propagující sice neškodné, ale taky nijak zvlášť nadané lidi. Takže to nechme být, už proto, že jsem se mezi ně jednou dostala taky. A taky o svém nadání doteď pochybuju, úspěšná jsem pouze jako workoholik.

Tímto vás aktivní nabádám tedy k tomu, abyste za A apelovali na vedení blog.cz nějakým vhodným a dospělým způsobem nátlaku, protože na blogu nejen že stále není anti-spam ochrana, ale navíc se tu už leta nic nezměnilo. NIC! A že by bylo spoustu věcí, které by se dali zlepšit...
A dál, tedy za B, buďte prosím snaživými a racionálně uvažujícími lidmi. Já vím, že v deseti letech člověk vážně nemá ani ty možnosti zabývat se kolikrát něčím lepším než věšením plakátů svých oblíbených celebrit po zdech pokoje a diskutováním jejich posledního účesu. Ale přeci jen... Snažme se tvořit obsah kvalitní, protože já už kvůli tomu blogy nečtu celé roky. Není totiž co číst...