Srpen 2017

Květinové ikonky

29. srpna 2017 v 18:58 | MAKY.OREL |  Ikonky
Dala jsem si za úkol alespoň symbolicky rozmnožit svoje balíčky ikonek, vhodných především jako "avatary" do komentářů na blog.cz, ale hodí se samozřejmě i jinde. Byl to takový úkol, že jsem si ho aj do úkolníčku zapsala :D Ale zase taková pečlivka nejsem, protože jsem to vyráběla z obrázků z pixabay, většina už ořezaná. Ale hodí se - velikost tradičně 32 pixelů, což je přesně akorát pro blogové komentáře. Uvnitř najdete celkem 33 rozličných kousků. Užívejte, stahujte, dokud to jde, a chlubte se použitím!


Puppy

27. srpna 2017 v 9:44 | MAKY.OREL |  Příroda a Fantasy
Už se mi tu hromadí nové univerzální vzhledy pro koňáky, tak ještě něco pro pejskaře. Univerzálněji roztomilého tvora jsem už nenašla :D Leda teda tam dát border kolii, to věřím, že by taky bylo poměrně dobré řešení. Foto z pixabay, čili přímý zdroj neuvádím, ale bát se samozřejmě nemusíte - z hlediska autorských práv zcela v pořádku. Je to jednoduché, nečekejte velkou výbavu. K dostání avatary a oddělovače. Popisky a další nechávám zcela na vás podle vašich potřeb :) Design je vhodný jak pro klasické menu, tak pro volitelný menu box - obojí hezky sedne.Autorské wallpapery

25. srpna 2017 v 10:41 | MAKY.OREL |  Wallpaper
Řekla jsem si, že by bylo dobré shrnout nějak moji dosavadní tvorbu wallpaperů z mých fotek. A řeknu vám, že tvořit něco z vlastních fotek je vlastně docela oříšek. Já jsem takový zvířato-kytkomil, čili mám neustálý pocit, že mi do jakékoli grafiky chybí nějaký hlavní námět. Objekt, člověk... cokoli. Když fotím, snažím se tvořit buď obstojné stocky, nebo jaksi hotová díla. Fotografii, která bude mít všechno, co potřebuje, a nebude ve mě pak žádný tlak ji přilepšovat. Sice to je vlastně docela fajn, máte pak méně práce. Zároveň totálně ztrácíte inspiraci, když chcete něco tvořit :D
Ba ne, není to tak hrozné... Ale žádné super-složité milionkrát prolínané koláže z toho nekoukají. Tož stahujte uložením pravým myši a tmavá tapeta s bílou kočkou, tam stahujte poklepem a přesunem na deviant-art, kde najdete celý balík různých velikostí.


Třídím, smejčím a vůbec

23. srpna 2017 v 16:53 | MAKY.OREL |  Já píšu aneb technická
Jakožto brutální workoholik, který se zoufale vyhýbá tomu, aby musel myslet na zoufalství dalšího zoufalého studia... jsem se rozhodla tu uělat pořádek. Zase nechci tvrdit, že utíkám od povinností, jen se snažím po pěti letech té hrůzy trochu žít. V zajetých kolejích je samozřejmě dobře. A já jsem hlavně ráda, že jsem konečně vůbec schopná se do těch kolejí vrátit - celé léto mi to nešlo, lepší se to, ale pořád ne úplně ono. Číst a kreslit mě pořád moc nebaví.

Čili novinky? Reedice starého vzhledu, pouze detailní. Mám ho ráda, je úsporný, přehledný a příjemný na pohled. Co měnit... Díky tomu mohly vzniknout nové rozcestníky, ačkoli teď už spíš jen kategorie. Snažím se vám tu orientaci zde co nejvíce zjednodušit, neboť přeci jen už to tu delší dobu aktivně nefunguje, ale je to pořád dobrá stránka na stažení nového vzhledu blogu.
Je tu tedy nový katalog, který nakonec není zase tak perfektně přehledný, jak jsem chtěla, ale je ucházející. Co si budem povídat, může za to především to neskutečné množství designů, které tu jsou :D A to bylo cílem to trochu protřídit a vyřadit ty špatné.
Dále se mi daří u různých věcí postupně obnovovat nefunční odkazy na stažení. Někde mám trochu pocit, že to ani dělat už nemusím. Ale pokud by vám tu něco chybělo, stačí si napsat! :)

Postupně to tu trochu uklidím, zpacifikuju a na dalších pár let bude zase vystaráno. Stahujte, stahujte! A nezapomeňte nechávat mi v novém podpisovém formuláři zprávy o tom, jaký design si berete! Pomáhá mi to pak při tvorbě dalších.

Grafika

23. srpna 2017 v 15:33 | MAKY.OREL |  s
Když se naučíte prolínat obrázky, není samozřejmě jiná možnost, než že začnete tvořit i samostatně stojící díla a ne jen vzhledy blogů. Já se ale bavím především tvorbou zdrojů, které se dají při takové zábavě použít. Všechno jsem tedy shrnula v tomto přehledu a to nejlepší z mého vyplýtvaného volného času se dá snadno stáhnout. Ať už na ulož.to nebo na mém deviant-art účtu. Nebojte se té zelené webové stránky! ;)

+ Malá grafika jako stamps / blendy a avatary / zbylý mix


QL = quick lays

23. srpna 2017 v 13:48 | MAKY.OREL |  s
QL neboli quick lays je takový můj "malý vynález" pro ty, co neradi nastavují složité lay-outy nebo to zkrátka neumí. Jsou složeny pouze z jednoho obrázku, který vložíte do blogu a rázem máte krásný layout téměř bez práce! Stačí klikat na náhledy - odvedou vás do příslušného článku, kde najdete vše od obrázku, bonusů až po nastavení... Po stažení nezapomeňte se podepsat ve formuláři!

Nový katalog layoutů

23. srpna 2017 v 13:45 | MAKY.OREL |  s
Blog už je tu celou řádku let a nashromáždilo se na něm spousty layoutů, které dobře mapují evoluci mých schopností. Což také znamená spousty starých a šílených prací... A právě proto vznikl NOVÝ KATALOG LAYOUTŮ! Ten má za úkol jednou jedinou stránkou shrnout to nejlepší z tvorby přehledně rozdělené podle kategorií motivů tak, abyste si mohli svižně vybrat to pravé pro váš blog.
Pokud si nějaký lay stáhnete, MÁTE MALOU POVINNOST ZAPSAT SE SEM! (klik) Důvod? Zajímá mě, kde moje práce končí a jak sednou právě na váš blog. Navíc je také můžu rychle zkontrolovat a případně poradit například s úpravou nezvládnutého nastavení apod. :)


Krajina
Květinové

Zvířecí
Dark and fantasy
Filmy, seriály (TV)
Deníčkové a kreativní


Fashion and styleCelebrity
Kreslené (tužka vs vektor)Města a místa
Sezónní


Podpisový formulář

23. srpna 2017 v 13:45 | MAKY.OREL |  s
Mám tu takový hezký zvyk: když si ode mně stáhneš lay-out a použiješ ho, je od tebe jedinou droboučkou poviností podepsání se. Jednoduše mi napiš pod tento článek komentář, ke kterému přiložíš adresu blogu, kde lay-out najdu (vepsat do kolonky web) a nějaký text, aby se tu komentář vůbec objevil (stačí: "stáhnuto", nebo napsat název lay-outu).

Je to dobré nejen pro mě, abych měla přehled o svých pracích, ale i pro vás, protože vždycky kontroluju správné nastavení layoutů...

Všechny potřebné údaje o nastavení a součásti laye jsou přiložené v balíčku (soubor rar.) Layouty zakazuju vám samotným upravovat - obvykle to dopadne zle. Kdyby se ti lay nepodařilo nastavit, nahraj všechny jeho součásti na svůj blog do galerie a pak napiš na můj mail MAKY.OREL@seznam.cz a přilož přihlašovací údaje k blogu - vše obratem vyřeším.

Nezapomeňte tedy být tak laskaví a podepsat se - je to od vás za A slušné a za B mi tím děláte velkou radost. Není pro mě totiž nic hezčího, než obíhat blogy s kabátky ode mně! Díky :)


----------------------------------------------------------------------------------------------------
UPOZORNĚNÍ: u některých starších layů se zarovnáním na střed se mohou zobrazovat čáry po stranách záhlaví. Řešit se to dá přes nastavení stránka - vnější okraje - vpravo - 1 pixel... pak by to mělo už fungovat.
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Ve cvalu

22. srpna 2017 v 17:49 | MAKY.OREL |  Příroda a Fantasy
Je to tady - začala jsem vyštrachávat staré, zato pořád docela pěkné layouty na přání a tohle je jeden z prvních. Je to vlastně reedice, tedy kdysi si někdo objednal layout pro svůj blog, který chtěl aby tak a tak vypadal a byly tam jeho fotky... Dávno tomu, blog je mrtvý ale škoda, nevyužít už hotové. Takže jsem změnila fotku na free z pixabay, zbytek zůstal (takže mě netrestejte za ten hlubokomyslný citát, páč já ho nevymyslela) a máme tu pěkný koňácký lay, který může použít kdokoli z vás.


Jaké designy chcete?

21. srpna 2017 v 12:19 | MAKY.OREL |  Já píšu aneb technická
Protože jsem se po dlouhé době topění se ve studiu a jiných kravinách, které mi životní štěstí nepřinesly, dostala konečně do stavu, kdy mám nejenom čas, ale i chuť... rozhodla jsem se opět pro tvorbu grafiky. A protože mám ráda věci co nejvíce užitkové a pěkné, tak samozřejmě cílím na výrobu blogových designů/layoutů.

To ale není jen tak. Člověk sice může vytvořit leccos a leccos tu taky najdete, jenže v zásadě se dá říct, že máloco z toho někdo používá. Takže co s tím? Jen malá část zde stažitelných layotů visí někomu na blogu a já bych ráda přitlačila právě na tvorbu toho, co budete reálně používat... Ale jak? No zeptat se!

Jelikož designy na přání už zadarmo odmítám dělat, ale pořád mám nějakou zbytkovou energii, ráda bych vytvořila něco, co by se vám hodilo a potenciálně to použili. DEJTE MI TIPY! JAKÉ MOTIVY/OBRÁZKY/BARVY BYSTE CHTĚLI NA NOVÝ BLOGOVÝ DESIGN? CO MÁTE RÁDI, CO BYSTE TU RÁDI VIDĚLI KE STAŽENÍ?

Prozatím mám po ruce nějaké levandule a šeříky, a také přemýšlím nad tím, že udělám radost fanouškům Akta X. Ale co dál? A je to vůbec ono? Pište, pište... budu ráda, pokud každý z vás, co se tu zastaví projeví názor :)


+ Taky bych ráda podotkla, že všechny nové designy, které se tu objevují zhruba poslední rok a objevovat dál budou, jsou vytvořeny z fotek mých nebo s volnou licencí = nemusíte se bát porušování autorských práv, při jejich užití. A to samozřejmě stojí za to :)