Jak na blogu zablokovat reklamu?

13. srpna 2017 v 10:55 | MAKY.OREL |  Návody
Reklamy na blogu. Štvalo nás to vždycky a štvát nás to jen tak nepřestane. Byly tu odjakživa a nějak jsme s nimi žili. Jenže vám zohaví články, design blogu, jsou nepochopitelně velké a s totálně hloupým obsahem. Jak se zbavit všech jejích druhů, rychle a účinně? Poradí vám vOrel...

01/ reklamy obecně

Reklamami je zasycený internet, a pokud nemáte, jak je filtrovat, máte už možná pomalu problém vyznat se na vašem oblíbeném zpravodajském serveru nebo i na youtube. Proto prvním krokem, jak se zbavit reklamy na blogu, je cílit na ní jako celek. Nejlepším a nejjednoduším řešením je instalace doplňku pro váš internetový prohlížeč se jménem "AdBlock" (vychází z anglické zkratky advertising blocking - blokování reklam).
Tvůrci tohoto doplňku si dali za cíl zbavit svět otravné reklamy, která nikoho nezajímá a jen znepříjemňuje den. Zároveň ale vytvořili věc, která nefunguje slepě. AdBlock vám umožňuje široké možnosti nastavení filtrů reklam. Mnoho webů žije z reklam na nich umístěných, a proto pokud chcete váš oblíbený web podpořit, jen si v AdBlocku zastavíte blokování reklamy pro danou doménu (web stránku).
Velmi jednoduché a velmi efektivní! S AdBlockem uvidíte internet úplně jinak! Získat ho můžete přes správu doplňků svého prohlížeče, nebo úplně nejjednodušeji přes WEB ADBLOCKU ZDE! Stahujte raději pouze ověřený původní "AdBlock" - v doplňcích jsou další různé verze, kterým příliš nedůvěřuji.


02/ Krásná.cz a overlay reklamy

Pokud máte tendenci se z administrace svého blogu po dokončení práce stále odhlašovat a blog vás pořád ještě hází na úvodní stránku s prominutím zcela debilního webu "Krásná.cz", řešení je jednoduché. V administraci blogu si najděte kartu "Nastavení" a poté v levém menu položku "Obecné" - po kliknutí máte hned nahoře "Odhlášení", kde klikem zrušíte zatržení u bodu "Přesměrovat na Krásná.cz". Když pak sjedete úplně dolů, najdete další položku "Zobrazovat overlay reklamy", kterou také vyškrtnete. A celou kartu dole nakonec uložíte. Voila!

03/ TN.CZ?

A je tu poslední nešvar, kvůli kterému celý článek píšu a který mě dostihl teprve pár dní zpátky... A tím je to zrůdné okno s reklamou na TN.CZ a jejich rádoby senzační informace, které se zobrazuje mezi článkem a sekcí komentářů (nebudu rozvádět, že hloupější místo už vybrat nemohli). Jelikož už máte teď nainstalovaný AdBlock, bude to snadné. V případě Mozilly vám stačí klepnout pravým tlačítkem myši přímo do stránky blogu a dole v okně je položka AdBlock. Postupujete pak podle následujícího obrázku: vyberete blokaci reklamy na celé stránce (celém jednom blogu, bohužel to nefunguje na celou doménu "blog.cz" = všechny blogy), pak pomocí šipky pouhým najetím do krajního rohu reklamy vyberete celé reklamní okno a klikem potvrdíte výběr, pak klepnete na "Pokračovat" a v posledním okně na "Blokovat". AdBlock tím začne toto okno na daném blogu skrývat.
Samozřejmě je nevýhoda, že toto musíte na každém dalším blogu opakovat, ale pokud si takhle vámi nejčtenější stránky ošetříte, budete asi podstatněji spokojenější než koukat na reklamu všude :)


TV Nova je tak zoufalá, že hledá jakoukoli možnost se vám násilně vecpat. Takže doufám, že tahle kratička vám trochu pomohla, ať už jste začátečník, nebo pokročilý. Dotazy, nápady a připomínky samozřejmě uvítám v komentářích... Žijte bez reklam! Nebo je alespoň tvořte estetičtější :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Magicmax Magicmax | Web | 13. srpna 2017 v 11:37 | Reagovat

Konečně někdo kdo se toho chopil. Přemýšlím nad tím pokaždé, když jsem na něčím blogu. Po-kaž-dé! Moc ti děkuji! :) Tento článek by si mělo přečíst víc lidí! :)

2 michaellazan. michaellazan. | Web | 14. srpna 2017 v 14:18 | Reagovat

Děkuji. děkuji, děkuji! Už jsem měla plné zuby toho naprosto nevkusného dementního boxu s reklamami od TN.cz. Hovadina největší! Kdyby aspoň nebyla tak obrovská! Už několikrát se mi stalo, že jsem na ni omylem klikla při načítání komentářů, kdy mi kurzor náhle skočil přímo na tu reklamu a já nestihla zareagovat a s domněním že klikám na box pro text komentáře, jsem klikla na tn.cz. Tedy, asi to teď nedává smysl, každopádně, děkuji Ti, sama bych na to nepřišla!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama