Autorské

Mushroom

9. února 2015 v 10:54 | MAKY.OREL
Už je to sakra dlouho, co se jsem tu byla - respektive, co jsem psala článek, protože se tu objevuju tak pro kontrolu celkem pravidelně. A je to taky dlouho od té doby, co blog vyhlásil soutěž o nové šablony pro blogy. Moje jedovatice se tenkrát chytila do sítě, ale pokud vím, tak ani teď se žádný z těch designů, které vyhrály (ať už horší, nebo ty lepší) nedají nastavit. Blog buď nemá čas, nebo se mu něco podělalo v systému. Takže jestli mochomůrku chcete, tak tu je a můžete stahovat. Jediná smůla - nastavit si to musíte sami :D


Cityscape

26. října 2014 v 13:39 | MAKY.OREL
Tak jsem se dala do zveřejňování dalších layoutů, které jsem původně vyráběla jako šablony pro blog.cz, ale o šablonách ještě budu povídat, vyčkejte času. Jednou z věcí, které jsem už dlouho chtěla zkusit, a taky jsem měla za to, že se mi povedla, byl design s jednoduchým městem. Čili domečky dělané křivkama a k tomu si něco vymyslet. Jedna podobná šablona pro blog.cz se pak objevila (nevím už od koho... ale byl to celkem blogový nováček) v zajímavé oranžovo šedé variaci, ale nemělo to úplně ideální technický řešení. No ani mě to nevyšlo na 100%. Původně se mělo dát použít i logo blogu, ale pak mi tam vůbec nesedělo. Podobný bug jsem měla se zápatím, ale nakonec to nějak dopadlo a příjde mi to povedený a hlavně velice funkční a jednoduchý design, který je přesto barevný a zaujme. Prostě nekecat a stahovat! :D


Modern layout set

4. září 2014 v 21:37 | MAKY.OREL
A je to tady - design pro miss blog si ode mně nevzali, tak se mi alespoň "revanšovali" (hodně velké uvozovky samozřejmě) tím, že mě dali do top desítky layoutů, které budou dělat šablony pro budoucí blogy. (Na tomto místě se ráda zastavím a podotknu, že nevím, zda mám výběr komentovat. Jedině snad - jako na horské dráze, kvalita lítala dolu i nahoru. Mixle v piksle :D No nic, na blogu prostě vše při starém a já jsem pořád stejně jedovatá nevděčná čarodějnice...) Ale čert to vem a pes sežer, udělala jsem z původního designu pro miss několik verzí, které se dají použít na zcela jakýkoli blog. Výběr je velký a kromě modré verze s obrázkem z fotobanky, který mi poslali "z vedení", je všechno moje. Takže proto jsme v autorské rubrice. Tak snad si je stáhnete alespoň vy a ozdobíte s nimi vlastní blogy, když ne tu "knižno-blogovou miss".


Plácanice

2. prosince 2013 v 15:16 | MAKY.OREL
Relativně nová práce, ale to pouze s ohledem na to jak staré jsou ty ostatní. Udělala jsem nějakou drobnou revizi, aby se dala použít, a nakonec to není tak špatné. Je to skutečně taková plácanice, kdy jsem kdysi popadla balík png obrázků z vlastních fotek a snažila se z toho dát něco dohromady. Je to zase pro jednou trochu atypický layout a žádá si tedy atypickou osobu, které příliš nevadí absence menu a má ráda boxíky na dvě věty. Ale vypadá to hezky a je navíc prostorný.


Spring spunk

13. listopadu 2013 v 14:35 | MAKY.OREL
Tenhle layout už jste mohli vidět. Byl součástí klání o nejlepší autorský design a tím pádem je autorský opravdu odspoda nahoru. Od písma, po základní sérii popisků, která byla použita, až k fotkám a brushům. No byl to mor :D Jakmile začnete ručo dělat i popisky čeká vás skenování, převádění do pc, upravování... Ble, ble, ble. Ovšem má dokonalá spokojenost se splněním pravidel mi byla k prdu, páč se nakonec ukázalo, že i tací, kteří se s plně vlastní prací nenamáhali, mohli vyhrát. No nic - dávno tomu. Kašlu na to a alespoň je tu layout ke stažení, když už nic jiného. Tak si ho užijte a všem cpěte do huby, že je autorský jako prase! :D

City

8. listopadu 2013 v 17:29 | MAKY.OREL
To je opět jedna práce, která vznikla v rámci soutěže na Srdci. Nuže být soutěživý může mít různé pozitivní dopady :D Spolu se Spring spunk byl i nastavený a navíc vyrobený speciálně tak, aby se dal použít jako šablona. Podporuje klasické blogové menu a spolu s tím má i nějaké serepetičky jako pozadí komentářů a tak. Je to hezká, použitelná věc a opět je úúúúplně z mých zdrojů. A je modrá - to je plus :D


Urbania

17. října 2013 v 17:00 | MAKY.OREL
Dila jsem pravdu, když jsem říkala, že Paříž si ještě příjde na své. Opět ten samý mrakodrap v jiné obměně. Výhoda tohodle layoutu je možnost použít klasické menu. Není třeba si lámat hlavu popisky... Jinak to byl takový pokus o něco provokativnějšího a umělečtějšího do záhlaví. Hrála jsem si především s režimy vrstev. A tentokrát to má v pozadí i jemnou texturu.


Urban

28. září 2013 v 11:29 | MAKY.OREL
Další ze série layoutů s pařížskými mrakodrapy. Vlastně jsem byla víceméně ujetá tak na dvě fotky... Zkoušela jsem různé verze a tohle je taková střídmější. Šedá nic nezkazí ani vám nepomůže, klasické rozvržení, nějaký canc do záhlaví, aby nebyla nuda. Nic závratného, ale otřelo se to o slovo elegance.


Gate to Paris

14. září 2013 v 15:20 | MAKY.OREL
Mám slabost pro úzké specialitky a jednou za čas nějakou spáchám. Tohle je ultra tenký layout (pouze 400 pixelů), který poslouží hlavně zarytým deníčkářům a podobným existencím. Je extravagantní, jednoduchý, barevně kontrastní a máte tam navíc dva velice populární barevné odstíny. Moje srdeční záležitost a zatím nikdy nepoužitý... Snad najde majitele :) Motivem je Paříž, takovýhle krásný výhled na oblouk jsem měla. Tak nevyužijte to, ne?


Mystery

10. září 2013 v 11:20 | MAKY.OREL
Jedna má docela pěkná série fotek se sovami ze zooparku (myslím, že je o puštíka bělavého) padla za oběť skromnému záhlaví další hnědé záležitosti. Tentokrát jsem použila nějaké počorované písmo (tuším Cezanne). Jinak meine. Je to layout vhodný pro pisálky - dlouhé texty na něm hezky vypadají. Taky je tam na ně patřičně místa, že. Ale má to taky ještě jednu výhodu, že můžete použít klasické blogové menu.


 
 

Reklama