Já píšu aneb technická

Letní edit

2. července 2018 v 19:40 | MAKY.OREL
Delší dobu jsem se tu neobjevila - jak jsem v zásadě místy avizovala. Blog už je přeci jen hezky nazásobený věcmi pro vás a vzhledem k tomu není třeba ho dále přespříliš dotovat. Už kvůli tomu, že mám dost jiných povinností a grafice se příliš nestíhám věnovat, pokud nejde o nějaký "užitý design". Nicméně ŽIJU! :D

V poslední době se mi tu na blogu zase ve větším objevují spamy v komentářích. Jelikož je blog zásadní především z hlediska katalogu designů, tak u článků, které jsou "infikované" ruským spamem a viagrou, sem tam uzavírám komentáře, aby se to dál nešířilo a já sem nemusela chodit pořád mazat nějaké nesmysly. Pokud tedy narazíte na uzavřené komentáře, věřte, že to není nijak mířeno proti náštěvníkům a články stále můžete hodnotit alespoň hvězdičkami :) Ostatně u těch starších se nové komentáře již neobjevují a tam kde ano, nechávám je otevřené.

Tečka na závěr: Mám v zásobě pořád pár starších designů, které jsem nikdy nestihla realizovat a dokonce jeden novější, tak třeba se na přes prázdniny dostane, pokud to nebude vyloženě hektické. Přeci jenom, pořád s nimi počítám...

Užívejte léto a nenechte se omezovat virtuálním světem. A pamatujte, že dovolenku si užijete skvěle i bez toho, abyste sdíleli fotky koktejlů a pláže na instáčích a fejsbůcích! ;)

Třídím, smejčím a vůbec

23. srpna 2017 v 16:53 | MAKY.OREL
Jakožto brutální workoholik, který se zoufale vyhýbá tomu, aby musel myslet na zoufalství dalšího zoufalého studia... jsem se rozhodla tu uělat pořádek. Zase nechci tvrdit, že utíkám od povinností, jen se snažím po pěti letech té hrůzy trochu žít. V zajetých kolejích je samozřejmě dobře. A já jsem hlavně ráda, že jsem konečně vůbec schopná se do těch kolejí vrátit - celé léto mi to nešlo, lepší se to, ale pořád ne úplně ono. Číst a kreslit mě pořád moc nebaví.

Čili novinky? Reedice starého vzhledu, pouze detailní. Mám ho ráda, je úsporný, přehledný a příjemný na pohled. Co měnit... Díky tomu mohly vzniknout nové rozcestníky, ačkoli teď už spíš jen kategorie. Snažím se vám tu orientaci zde co nejvíce zjednodušit, neboť přeci jen už to tu delší dobu aktivně nefunguje, ale je to pořád dobrá stránka na stažení nového vzhledu blogu.
Je tu tedy nový katalog, který nakonec není zase tak perfektně přehledný, jak jsem chtěla, ale je ucházející. Co si budem povídat, může za to především to neskutečné množství designů, které tu jsou :D A to bylo cílem to trochu protřídit a vyřadit ty špatné.
Dále se mi daří u různých věcí postupně obnovovat nefunční odkazy na stažení. Někde mám trochu pocit, že to ani dělat už nemusím. Ale pokud by vám tu něco chybělo, stačí si napsat! :)

Postupně to tu trochu uklidím, zpacifikuju a na dalších pár let bude zase vystaráno. Stahujte, stahujte! A nezapomeňte nechávat mi v novém podpisovém formuláři zprávy o tom, jaký design si berete! Pomáhá mi to pak při tvorbě dalších.

Jaké designy chcete?

21. srpna 2017 v 12:19 | MAKY.OREL
Protože jsem se po dlouhé době topění se ve studiu a jiných kravinách, které mi životní štěstí nepřinesly, dostala konečně do stavu, kdy mám nejenom čas, ale i chuť... rozhodla jsem se opět pro tvorbu grafiky. A protože mám ráda věci co nejvíce užitkové a pěkné, tak samozřejmě cílím na výrobu blogových designů/layoutů.

To ale není jen tak. Člověk sice může vytvořit leccos a leccos tu taky najdete, jenže v zásadě se dá říct, že máloco z toho někdo používá. Takže co s tím? Jen malá část zde stažitelných layotů visí někomu na blogu a já bych ráda přitlačila právě na tvorbu toho, co budete reálně používat... Ale jak? No zeptat se!

Jelikož designy na přání už zadarmo odmítám dělat, ale pořád mám nějakou zbytkovou energii, ráda bych vytvořila něco, co by se vám hodilo a potenciálně to použili. DEJTE MI TIPY! JAKÉ MOTIVY/OBRÁZKY/BARVY BYSTE CHTĚLI NA NOVÝ BLOGOVÝ DESIGN? CO MÁTE RÁDI, CO BYSTE TU RÁDI VIDĚLI KE STAŽENÍ?

Prozatím mám po ruce nějaké levandule a šeříky, a také přemýšlím nad tím, že udělám radost fanouškům Akta X. Ale co dál? A je to vůbec ono? Pište, pište... budu ráda, pokud každý z vás, co se tu zastaví projeví názor :)


+ Taky bych ráda podotkla, že všechny nové designy, které se tu objevují zhruba poslední rok a objevovat dál budou, jsou vytvořeny z fotek mých nebo s volnou licencí = nemusíte se bát porušování autorských práv, při jejich užití. A to samozřejmě stojí za to :)

Krátce k dění

6. června 2017 v 11:24 | MAKY.OREL
Pokud vás v poslední době zasáhla smršť několika stovek spamových komentářů, věřte, že nejen že nejste sami, ale já se s tím potýkám též. Bohužel, vedení blog.cz z nějakého důvodu stále nezavedlo žádnou hlubší formu ochrany před spamem než ožnost zablokovat IP adresu uživatele - ručně, zdlouhavě v sekci komentářů.
Podle mě to je zcela zásadní chyba, už proto, že většina uživatelů blogu je nezletilá a asi by nemuseli nacházet na svých vlastních stránkách odkazy typu "sexchat online" nebo "viagra for everybody". Vidím to vážně jako velký problém, nicméně ačkoli bývám jinak v těchto věcech aktivní, mám dost pochybnosti, že výtka směrem k někomu z tvůrců blog.cz nebude mít valný smysl.
Od té doby, co blog.cz vlastní TV NOVA, vidím tu všude jen pochybnou snahu o jakési podpoření kreativity mladých lidí. JAKÉSI, neboť i já jsem byla malá hloupá a neuměla se příliš košatě vyjadřovat... No... Ale co si budeme povídat, Srdce blogu bylo vždycky pochybné místo propagující sice neškodné, ale taky nijak zvlášť nadané lidi. Takže to nechme být, už proto, že jsem se mezi ně jednou dostala taky. A taky o svém nadání doteď pochybuju, úspěšná jsem pouze jako workoholik.

Tímto vás aktivní nabádám tedy k tomu, abyste za A apelovali na vedení blog.cz nějakým vhodným a dospělým způsobem nátlaku, protože na blogu nejen že stále není anti-spam ochrana, ale navíc se tu už leta nic nezměnilo. NIC! A že by bylo spoustu věcí, které by se dali zlepšit...
A dál, tedy za B, buďte prosím snaživými a racionálně uvažujícími lidmi. Já vím, že v deseti letech člověk vážně nemá ani ty možnosti zabývat se kolikrát něčím lepším než věšením plakátů svých oblíbených celebrit po zdech pokoje a diskutováním jejich posledního účesu. Ale přeci jen... Snažme se tvořit obsah kvalitní, protože já už kvůli tomu blogy nečtu celé roky. Není totiž co číst...

Chromaři - hlaste se!

4. září 2014 v 21:40 | MAKY.OREL
Jedna otázka do zvláštního článku: Je tu někdo, kdo má Chrome a nejde mu se přihlásit do blogu? Já se už asi dobrý tři neděle můžu do administrace blogu přihlásit jen přes mozzilu, ale ne přes chrome, a už i začínám připadat jako blázen. Vůbec nevím, proč to nefunguje a myslím, že reparační mechanismy, které jsem schopná zkusit, jsem už vyčerpala. Kdyby měl kdokoli stejný problém, dejte vědět. Potřebuju si ujasnit, na čí straně je chyba (možná budu radši, když na mé :D).

No jo, žiju...

28. července 2014 v 18:19 | MAKY.OREL
Fakt a nekecám. Jediný problém je, že můj časový pres je ve stupni nejvyšším a já se snažím mezi prací psát bakalářskou práci. Takže jo, makám, jasně že jo. Blog.cz vyhlásil zas nějakou tu soutěž, protože, jak někdo správně poznamenal, jsou chudý a nemaj prachy na pořádný grafiky, tak jsem se zapojila a je mi fuk, jak to dopadne, protože mám ve složce zase pár hotových layoutů, které sem můžu dát, když to nevyjde. Kdyby to ovšem nebylo takové sraní s tím to pak dostat na internet a dát vám ke stažení, měla bych tu i nějaké články častěji.

Mám ve složkách nějaké nedodělané layouty a plakáty. Kdyby byli blogeři tak geniální, že by si zvládli ten layout nastavit jen ze součástek bez návodu, byla bych fakt šťastná a mohla bych to s klidem publikovat. Takhle mám půlroční zpoždění. A to jsem zase zjistila, že někteří lidé to opět nezvládají ani s tím návodem a to ani přímo s printscreeny z administrace blogu. Jednodušší už to fakt bejt nemůže...


Hezký malý krabičky ^^ Někdy je to nastavování layoutů roztomilé...

Choose, my dear

25. dubna 2014 v 17:13 | MAKY.OREL
Historka o tom, jak vznikal design pro MISS BLOG.CZ

Máme tu další soutěž blogu.cz - yeeeeeeees... Je to Miss! - uhm... A teď zcela vážně a (ne)profesionálně :D V týdnu před Velikonoci mi přišla nabídka od blogu, jestli bych jim neudělala design pro novou soutěž "Miss Blog.cz". To si člověk řekne, že to je dobrá reklama, a i když je to zadarmo, tak se do toho s nadšením pustí. Zvlášť, když to má být hotové do příštího týdne, tak to aby jeden pořádně máknul. Jenže zadání přišlo až později, pak byly svátky a já na to zapomněla... A pak mi to v pondělí večer došlo.


Seděla jsem do půl druhý u pc a udělala tři návrhy. Zkonzultovala to s bývalou spolužačkou, dneska v Praze na multimédiích na VŠE, a pak poslala na výběr. Další den jsem zase až večer, když jsem našla odpověď, do jedné ráno nastavovala a řezala ten vybraný. Další den jsem jela do školy, a tak mi zbyla jen hodinka mezi přednáškou a výstupem z vlaku a mermomocí jsem se snažila celou věc dodělat. Což jsem stihla asi 7 minut před začátkem přednášky a chtěla poslat v mailu údaje ke zkušebnímu blogu. Jenže mi mail přišel - hluboká omluva, ale design nakonec udělá náš grafik...

Like this! :D Kdybych neměla tu přednášku, asi půjdu hodit hlavu o zeď. Dvě noci jsem pořádně nespala, zakázala jsem si růžovou (Miss nemusí být růžová, proboha!), hledala freečkové obrázky (pak mi byl doručen hezčí stockový). Tak jsem si s tím vyhrála včetně komentářů...

Dneska se objevil soutěžní blog - no, nevěděla jsem, co si mám myslet, doteď to nevím. Takže se ptám, děcka: "Který?" Můj návrh má užší stránku, protože jsem vycházela ze soutěže o nej blog, pokud si jí někdo pamatujete (ta, jak měla tu ohavně divnou kombinaci sytě modré a fialové na stránce). Ale prostě to nechávám na vás - jaký návrh byste na Miss chtěli a je mi jedno, jak budete hlasovat! (Na můj zkušební blog jsem pro ilustraci přehrála i stejný text, jaký je na ofiko.) Přeci jen jsem tam udělala tu úzkou stránku a světlejší písmo, možná vám to nebude nějak vyhovovat, co já vím, že jo :) Anketu máte dole.

A poučení - NIKDY NIKDY NIKDY NIKDY NIKDY ... nedělejte nic zadarmo, pokud nejde o vaši rodinu. Tak velí zákony evoluční biologie. Náčelník domluvil! Vaše názory mi pro jednou vůbec nebudou lhostejné, ať budou jakékoli. Vesele si tu plácejte játra, protože já už je několik let "nemám".

Oficiální vzhled x Můj návrh


Ok - jinak, pokud někdo z vás bude tenhle lay považovat za tak pěkný a vhodný pro svůj blog, že by si ho chtěl vzít, tak mám naplánováno, že slovo miss se zamění za něco jiného, případně vymění obrázek a barvy a může si ho kdokoli vzít. Pište na mail, do komentářů... žádostem bude vyhověno.

Pre-wjů

7. března 2014 v 16:39 | MAKY.OREL
Stal se mi dneska takový omyl, že jsem chtěla psát bakalářku ale v návalu "nasrání životem", pocitu totální samoty a opuštění, přes které jsem se dostala až k psaní nikdy nezveřejněných statusů po poslech rozličné hudby a fetování videí s doktorem... Tramtadadá... prokopala jsem se hnusem až k nějaké práci. Což mi připomíná, že nemám pořád nainstalovaný nový ps. Takže malá ukázka, co vás čeká... až si zase najdu čas to zprovoznit.

PF 2014

28. prosince 2013 v 20:08 | MAKY.OREL
Jako již tradičně, musím na Nový rok něco grafického připravit a letos to ani nestíhám rozesílat všem na maily... Od Štědrého dne mám chorobu, jsem na dietě a věřte mi - tohle o Vánocích nechcete. A co teprve na Silvestra? Je to fakt utrpení koukat na plnou ledničku jen z dálky. A tak vám přeju plný břuch, jak se zmínil jeden kolega: Kakejte na dietu. Školákům vysokým přeju úspěšný vstup do zkouškového. Školáci střední a základní, nechť se flákají dle libosti a případně kromě konzumace i něco vytvoří. Prázdniny jsou prostor pro tvoření všelijakých děl. Takže pour felicitér, mno a k tomu tu máte hezký obrázek...

Sháním korektora

28. srpna 2013 v 21:15 | MAKY.OREL
Tohle je takový nadrámcový článek a nadpis nelže.

Sháním nějakého človíčka se zálibou v češtině (třebas studenta češtiny nebo takovouhle podobnou hlavičku), který by vyloženě zadarmo a z dobré vůle pomohl s opravou gramatiky u románu (jen gramatiku, stylistiku nemusí, tam dělám, co můžu). Hlavně oblíbené čárky, sem tam se vloudí překlep, nějaká jiná češtinářská lahůdka... Pokud vás tohle baví a vyžíváte se v tom, tak budu jedině ráda, když mi napíšete na mail MAKY.OREL@seznam.cz a já vám zašlu text, který bych potřebovala dát do kupy.

Je to opravdu dlouhé, je to několika dílný román, který si samosebou v rámci svých sil kontroluju i sama, ale nestačí to. Každý díl má kolem 70-80 stran A4, zatím bych potřebovala revizi určitě prvního dílu (trochu delší než průměr), až ho projdu tak i druhý a zítra dokončím digitalizaci třetího dílu a někdy v budoucnu čtvrtého. Pátý a poslední se teprve píše. Takže rozhodně vás nezavalím tisícem stran najednou.

Dneska jsem strávila večer u všech češtinářských webů, co jsem jen našla, a pořád jsou věci, které nezvládám. Takže ocením moc moc moc každého, kdo by mi fakt z chuti a dobré vůle pomohl. Chtěla jsem případně využít služeb placené korekce, ale bohužel to je finančně dost náročné vzhledem k rozsahu díla. Bojím se, že vložené peníze by se mi asi jen tak nevrátily, jeslti vůbec. Dílo se totiž žádného masového prodeje nikdy nedočká. Ale zase to nechci nechat jen na mě a riskovat různé děsivé chyby.

A kdyby to někomu přišlo moc dlouhé, ale rád by si něco opravil, můžu zaslat povídky :) Budu moc ráda, když najdu někoho, kdo by mi s tíhmle chtěl pomoct a ještě by ho to bavilo :)
 
 

Reklama