Já píšu aneb technická

Stavte Zeď!

25. července 2013 v 9:40 | MAKY.OREL
Po vzoru dávného projektu, který byl ještě na starém layforu (a to jsou časy tak dávné, že se layfor snad ani layfor nejmenoval), jsem se rozhodla oživit blogové vody a nabídnout novou srandu. ZEĎ! Ale bude to kouzelná zeď... No dobrá nebude, ale můžete ji stavět taky. O co jde?

Je to nový způsob propagace blogu ale především vytvoření jakéhosi muzea blogových ikonek a přihlásit se může se svou "cihlou" každý. Stačí mít blog na blog.cz a dodat nám ikonu velikosti 100x35. Víc vlastně nepotřebujete. Vaše ikona pak přijde do zdi a vznikne nám z toho taková krásná sestava barevných stěn, kde budou různé blogy tvořit takovouc šílenou mozaiku... no bude to prostě moc pěkný a bude to také úžasný způsob, jak svůj blog zviditelnit a najít nové zvědavé čtenáře.


Takže se přidejte se svou cihlou! Každá cihla dobrá! Stavitelé si také mimojiné můžou na blog převzít certifikát alias ikonu "Jsem cihla". No neberte to! Navíc vám pěkná ikona může přitáhnout ty nové návštěvníky, tak hurá ke Zdi! Totiž do Zdi!

KLIKÁM A STAVÍM!


Zkuste to...

16. července 2013 v 22:29 | MAKY.OREL
Haloo haloo... Mám takový zvláštní grafický problém, se kterým doufám, že mi pomůžete, protože na to grafického umu není třeba. Sháním totiž nápad na layout, ale ne jen tak ledajaký layout. A především sháním nějaký obrázek, který bych na něj mohla plácnout. O co gou? Všichni, kdo se tu někdy hrabali v galerii layoutů, asi tenhle tenhle starý modrý stromový výtvor znají. Kdo ne, tak je níže... A v čem je problém. Že je to starý, že je to celkem nudný, ale že si to tu stahuje každý druhý :D Tak aby ty nové literární blogy nevypadaly všechny modře a stromově, tak sháním nějaký další epický obrázek, který se vám všem bude líbit a nějaký třeba i úplně jednoduchý nápad, jak z něj udělat layout.

Petice za gramatiku

29. června 2013 v 12:09 | MAKY.OREL
V rychlosti víceméně na přání a tak pro obecné dobro, založila jsem blog - Petice za zavedení korektury článků na Krásná.cz. Jestli už jste si taky všimli, že na Krásné si nikdo neobtěžuje opravovat blogerkám texty a publikují tak články s gramatickými chybami a především kolikrát opravdu nepřehlédnutelnými stylistickými chybami, a leze vám to na nervy, že si tohle dovolí dělat veřejný server, tak se přidejte. Klikem na ikonku skočte na blog, přidejte komentář a šiřte poselství dál. Všem, co mají rádi český jazyk, a všem, co se zapojí, jednou poděkujeme my všichni :)

Otvírací hodiny...

12. června 2013 v 21:20 | MAKY.OREL
Slavnostně ohlašuju, že skončila doba půstu. Zvládla jsem zkoušky a jsem zase k dispozici i pro jiné účely než horečné šprtání... budu psát knihu, mohla bych něco nakreslit, musím se zase zkamarádit s foťákem a vůbec mám spoustu nedohnané zábavy. Takže krom toho zase s velkou slávou a radostí otvírám objednávky - je to tak, ráda se pocvičím i v grafice a chci tu vidět pořádný blogy, na který bude mít cenu něco dělat. Stále platí, že jsem to já, kdo si vybírá... a kdo to nestihne nebo nebude přijat, tak nezoufá - mám odložený jeden zatím nezveřejněný free layout s tématem fashion. Kdo by chtěl, tak stačí napsat mi hned teď na mail a dohodneme se (však znáte MAKY.OREL@seznam.cz).

House má problém

7. května 2013 v 14:50 | MAKY.OREL
... a já bohužel taky a není popravdě vůbec malý.

Je jím čas, ale to není žádná novinka. Dělám pár projektů, se kterými se případně pochlubím, až bude hotovo. Nicméně jde o reálné zakázky, které jsou mi proplaceny nebo budou, takže se s chlubením nějak nehrnu a jsem hlavně ráda, že zákazníci jsou spokojeni. Takže díky tomu a škole a dalším věcem... a lidem... nestíhám ani upravit ty tapety s doktorem Who a vůbec. Ne, že by nebylo, co zveřejnit, ale není kdy. Tak jenom rychle přidávám něco zajímavého, co jsem dala do kupy v poslední době - je to layout a ano, není čas ho nastavit a dát ke stažení, ale je k mání a kdyby ho někdo chtěl, tak si dovedu najít trochu času ho rozkuchat a nastavit. V tomhle případě bude fajn, když mi napíšete výjimečně rovnou na mail a přiložíte vaše přihlašovací údaje k blogu - prostě nestíhám, tak se mi snažte krátit čas.

VÝZVA a novinky

26. ledna 2013 v 10:49 | MAKY.OREL
VÝZVA VŠEM, KDOŽ SI STÁHLI NĚJAKÝ MŮJ LAYOUT!

Oficiálně a nahlas vyzývám všechny, kdož mají nastavený nějaký můj layout a mají ho nastavený špatně (někdo o tom ani neví - těmto doporučuju zmenšit si velikost okna svého prohlížeče nebo se jen pořádně zahladět), aby na email MAKY.OREL@seznam.cz odeslali své přihlašovací údaje k blogu a chyby jim opravím.

Už je mi zle z toho koukat na ty rozrachané layouty a vidět pod nimi svůj podpis. To, že jsem tvůrce layoutu, neznamená, že si nechám dělat vizitku někým, kdo ho není schopný nastavit a přesto ho používá. Zároveň vzkazuju všem drzým osobám, které buď o stažení nedali vědět nebo nepoužili copyright do zápatí/vol.dol. boxu, ať tak laskavě učiní. Nehodlám si tu s vámi jak s malými dětmi vyřizovat nějaké účty a horečně na vás volat podporu a zahlcovat už tak zahlceného Standu další zbytečnou a spíše úsměvnou než vážnou prací. Doufám, že jste natolik rozumní, že to s vámi půjde vyřídit po dobrém. Stejně to platí pro ty, co si myslí, že vůbec nepoznám, že vzali nějaký můj layout a předělali si ho podle sebe - buď se naučíte používat vlastní obrázky a fantazii nebo budete mít velký problém!

Zimní layout?

9. prosince 2012 v 12:40 | MAKY.OREL
Poslední dobou se mi tu hromadí (všude možně po blogu jako vždy - ale máme tu na to místo, fakt - TADY) nápady jaké laye byste chtěli. Není absolutně téměř skoro vůbec čas, takže i když bych třeba něco i ráda splnila, tak vlastně nemůžu. Ale někdo mi tu psal, že chce vánoční layout a je pravda, že to se hodí. Sice už máme půlku prosince, ale Vánoce ještě nejsou a sníh taky dlouho nebyl, takže nepřicházím tak pozdě.
Zkrátka... vytvořila jsem tak na otočku v ryhlosti včera večer layout se zimní sněhovou tématikou a nechala jsem si ho rozležet v hlavě, takže se mi už i celkem líbí. NĚJAKÝ ZÁJEMCE? Je úplně nový, volný a shání pána - jestli ho někdo chcete, tak mám mail: MAKY.OREL@seznam.cz a tam mi pošlete přihlašovací údaje k blogu a budu ráda, když to uvedete nějakou větou, abych věděla oč jde. Náhled přímo z photoshopu zde...

Opět něco volného...

18. listopadu 2012 v 17:40 | MAKY.OREL
Tak zase přináším malé upozornění - jelikož teď vážně pozbývám čas na výrobu layů na přání, tak jsem se alespoň dokopala k tomu, abych zveřejnila nějaké, které jsem vyrobila na přání sobě. Těžko říct kdy, muselo to být už dobré dva měsíce, ale než to člověk zveřejní. No jo není čas... času bylo vždycky málo, ale alespoň stíhám i nějaké smysluplnější věci (třeba školu... relativně...). Každopádně se těším na nějaké blízké prázdniny až budu zase moci všechny objednávky otevřít :) A zatím si tedy můžete vybrat nějaký nový kabátek z toho, co jsem si vyráběla podle svého gusta. Laye jsou kompletně nepoužité, stačí si vybrat, zapsat se SEMKA (nebo víte co? klikněte na odkaz, přečtěte co a jak a pošlete mi to klidně rovnou na mail... vůbec se nebudu zlobit) a zbytek je na mně.

Objednávky 24 hodin/7 dní v týdnu

25. října 2012 v 22:25 | MAKY.OREL
Oficiálně tedy vyhlašuji takzvané objednávky pro ty, co se nebojí připlatit.
Jsou objednávky layoutů zavřené? Přesto sháníš lay a chceš ho přímo ode mě? Nebo máš dojem, že bych tvou objednávku přes klasický formulář u mě na blogu nepřijala? Nemáš čas čekat, až objednávky otevřu? Není problém! Má to jedinou podmínku - nebude to zadarmo.
Takže jak to vyřešit, co budu chtít, kolik budu chtít a jak to celé bude probíhat? Nic složitého a všechno záleží na dohodě. Jestli tě to ještě neodradilo, můžeš číst dál... (jestli tě to odradilo, úplně dole je k tomu pár řádků pro ty, co mě právě chtějí zabít nebo mají strach, že v životě už tu neuvidí nic neplaceného)

Layouty, ale ne zadara...

20. října 2012 v 18:20 | MAKY.OREL
Mám takový návrh, v době ekonomické krize asi trochu peprný. Poslední dobou mám trošku časovou tíseň protože dělám více projektů, připravuju pro vás návody, který se očividně těší velké popularitě a tak vůbec ještě píšu knihu k tomu vysoká škola no a taky pomáhám s jednou geologickou publikací po grafické stránce alias úprava fotek. Tím pádem není čas ještě k tomu všemu navíc dělat bez nároku na honorář vetší množství layoutů na přání...

Je to prostě problém - zabírá mi to čas a nic z toho nemám, jen se zlepšuju ve svých schopnostech, které mi nikdo nechce zaplatit. A to je problém...

Tudíž se ptám - ZAPLATILI BYSTE SI ZA LAYOUT ode mě? A věřte, že nikoho nevidírám, ale uvědomte si, že jsem chudý student, co marně hledá brigádu a potřebuje peníze na zaplacení jídla, kolejí a učebnic. A peníze neprší z nebe... Samosebou bych po vás nechtěla litra za lay. To je blbost ačkoli proč ne, že jo? Vám layout nastavím, vyrobím bonusy, udělám ho přesně podle přání a budu ho vypilovávat třeba měsíc, jen aby se vám líbil... Ale tolik já si nikdy neřeknu.

Takže co takhle vyrobím ti lay za 50-100 KČ podle situace, podle náročnosti... Výroba laye a nastavení mi zabere u těch nejsnadnějších hodinu, ale u těch dobrých i celý den - nekecám! A kolik vaši dostávají za hodinu v práci? 50 kč vám zaplatí i na brigádě a to bude ještě hodně levná brigáda! + ale musím připočíst náklady na převod peněz (bankovní převod jen 5 kaček, ale kdybyste to chtěli poslat přes poštu přes poštovní poukázku A, tak vás to vyjde na 22 kaček a tyhle položky už budou záviset na vás).
 
 

Reklama