Já píšu aneb technická

NOVÉ FREE layouty

8. srpna 2012 v 17:00 | MAKY.OREL
Tak konečně můžu splnit pár slibů a něco navíc, protože jsem našla pěkné fotky. Nuže konečně vyhovíme na tomto blogu pejskařům. Tedy alespoň částečně - ještě bych si něco měla nachystat, ale bohužel nemám příliš fotek (hledání pěkných psů na google je rovnítko mezi ztrátou času a žádným výsledkem). Což by mohl být další úkol pro vás - pošlete mi do komentářů odkazy na pěkné psí fotky! Také už máme hotový layout s Oscarem Wildem - bude skutečně divoký, neboť zelená není obvyklá jako layoutová barva (a kdo by nevěděl - trochu dějepisu - tak zelený karafiát je ten, který nosil Oscar v klopě).

Pro doktora, Áju a psomily

2. srpna 2012 v 15:20 | MAKY.OREL
Od poslední slibovačky a před mým dalším blížícím se odjezdem dělám opětovný sumář nedokončené práce. Dělám ho nerada, protože trochu potvrzuje slova mojí mámy, že o všem jen tlachám. Každopádně je tu jedna prosba, jedno splnění úkolu, příslib článků a pak taky možná ještě něco, protože vždycky něco zapomenu...

Mým největším tématem poslední doby je hodnocení a přepisování mé literatury. Druhá věc je pak účastnění se čel na všech možných webech, které stále přibývají, takže mám z čeho vybírat a hlavně lačním po cenách! To se mi na té grafice líbí, že čela mi dávají jednak zpětnou vazbu (hodnocení mé práce) a jednak i porovnání s druhými a inspiraci. Ale tím pádem mám sice nějakou grafiku do nových článků, na které se můžete těšit, ale mám i méně času a chuti a do dalších věcí.

Takže o co jde? Slibovala jsem jako poslední bod mého slib-papíru, že přibydou laye pro pejskaře. Brzičko vyjde článek s dvěma čoklími layi. Pak jsem slibovala čtenářům a to se nakonec ukázalo jako slib bez práce a tudíž už tu jeden volný lay je a článek se k němu chystá na víkend. Co se Oscárka Wildeho týče, tak mám obrázky a čekám na nápad a chuť, což nebude už asi dlouho trvat. Zbytek následovný...

HLEDÁM FANDY ALANA RICKMANA, DOCTOR WHO případně i Coldplay, Jamiroquai, TopGearu a Rowana Atkinsona, KTEŘÍ BY MI PŘIHODILI LINKY NA ZAJÍMAVÉ FOTKY A GALERIE. Jsem líná hledat a taky je to jedna z věcí, co mě zdržuje a odrazuje od práce. V čele dostanu fotky přidělené, ale takhle se musím starat sama. Když mi pomůžete, laye budou rychleji. Tudíž kdo á náladu a chuť a ví o nějakých fotkách, tak sem s nimi. Čím zajímavější, tím lepší. Jinak jsem chtěla původně udělat lay se všemi doktory ale nakonec se omezím na nové série aby se tam ti chudáci vůbec vešli do jendoho záhlaví. Tudíž mi přihrajte galerie Matta Smitha, Christophera Ecclestona a Davida Tennanta (toho mám od pohledu nejradši ^^).

Co chystám?

24. června 2012 v 14:30 | MAKY.OREL
Aneb malý přehled toho, co mi vypadlo z wishlistu a co bych sama ještě dala do kupy. Na co se tedy můžete těšit v nějaké, doufejme že blízké, době?

NOVÉ LAY-OUTY
1, doctor Who - i můj brácha má rád tenhle seroš a bylo tu aji jedno přání, takže bych fanouškům ráda někdy v blízké budoucnosti vyhověla, proč taky ne - doktor vypadá jako sympatický pako XD
2, Oscar Wilde - jelikož stále s láskou vzpomínám na lay-out s mistrem Poem, tak jsem si řekla, proč to nezkusit znova a vymyslela jsem Oscara Wilda (hned po Ernestu Hemingwayovi, ale ten asi nemá tolik fandů na blogu) - zkrátka bych ráda rozšířila řady layů se spisovately a myslím, že další by mohl být na řadě i H. Ch. Andersen, Kajá Čapků a pak ta, co napsala Jane Eyrovou (ta jak jí nemůžu přijít na jméno XD)
3, něco pro čtenáře - máme tu hafec knižních blogů a po tom, co jsem pro pár takových spravila lay, tak by to chtělo nějaký volný ať už QL nebo klasický, určitě se tedy dočkáte ;-)
4, něco pro fanoušky - napadlo mě, že bych mohla udělat radost nějakým fanouškům a první na ráně je Ája Rickman, pak asik Rowan Atkinsonek a samosebou guys from TopGear, Coldplay, aji Jamíci což? ano budeme dělat radost brit-fanouškům! (jestli bude čas) aj já mám totiž ráda britské věci - a taky francouzské jídlo a pravou belgickou čokoládu, slovenský hory... nechme toho - mám toho prostě v lásce dost X)
5, čoklíci - a aji nám chybí zvířátka a lidi pořád trpí dojmem, že když jsou tu čtyři lay-outy s koňmi, tak mám strašně ráda koně... takže vyhovíme nejspíše aji kynologům, ale trpím nedostatkem vhodných obrázků se přiznám...

DALŠÍ GRAFIKA
1, mám chuť zrobit nějaké univerzální vymakané popisky - není moc času, takže uvidíme kdy a jak to odpadne
2, něco s mrkví - to byla trefná poznámka, takže ještě nevím XD ale asi to bude zajímavé (ačkoli nejvíc v úvahu beru zatím ten lay, ale kdo ví - co třeba popisky s mrkví? nooo... XD)
3, přemýšlím o těch simsech a Hunger games - ani jedno už nežeru nebo jsem nikdy nežrala (když jsem přečetla anotaci u Hunger games, zhnuseně jsem tu knihu zase vrátila do police), ale tyhle témata nejsou tak špatná a dají se k tomu splašit aji zajímavé obrázky, takže uvidíme

A jinak? Je fakt, že nejsem ten typ blogera, co plodí všechny možné hovadiny, co se jen dají. Ačkoli se nebráním dělat grafiku s tématem něčeho, co moc nemusím - dokud je to jen nějaký praštěný hero nebo zpěvák tak ok. Jak říkám - dokud to není nemorální, nelegální nebo se mi to fakt hnusí... A hledala jsem ti toho "Tela", když už to bylo zmíněno (pak mi docvaklo, kdo to je) a docela mě rozesmálo tohle (beru zpět - hodně rozesmálo XD):Jo a jestli máte někdo nějaké fajne obrázky (na kterákoli výše zmíněná témata), jež by mě mohly inspirovat, tak hoďte do komentářů linky! Budu ráda za všechny, kdož mi ušetří hledání ;-) Google je stará potvora a nic kloudného neplive a stejně tak devík začíná mít nedostatek materiálu, nebo ho prostě jen ne a ne objevit.

WISHLIST, aneb grafika na přání

27. května 2012 v 15:30 | MAKY.OREL
Zrovínka se babrám s těmi hezkými boxíky a novými rozcestníky, co jsem avizovala někdy předevčírem. Zároveň mi přibyly nějaké objednávky, které ještě promyslím, ale když už tak pracuji... zjistila jsem, že některé layouty na odbyt jdou a jiné zase vůbec. Není to nic divného - některé věci jsou prostě populárnější. Ale nebaví mě dělat volné laye, které pak nechce vůbec nikdo. Takže se vás ptám:

Máte nějaký tip na grafiku, kterou byste strašně chtěli a která by byla zaručeně populární a šla na dračku?

Může to být úplně cokoli - layouty, popisky, ikonky, bannery, signatury,... Stačí když mi napíšete, jaké téma je zrovna žádané (nějaká celebrita, seriál, něco hledáte, ale nemůžete nikde najít...). Jestli vás víc napíše to samé, vůbec to nebude vadit - naopak! Klidně mi dodejte i odkazy na vaše oblíbené obrázky, které byste chtěli vidět někde zpracované!
Ráda se inspiruju a ráda vám udělám radost! Stačí si říct. Máte jedinečnou možnost navést jednoho dobrého grafika k něčemu, co už dlouho sháníte, tak do toho.

Jinak se můžete již brzy těšit na ty nové rozcestníky pro stahování layoutů, které budou vskutku k pošušňání a jeden letní QL, takže držte vysokou vlnu ^^

NÁPAD, co potřebuje pomoc

23. května 2012 v 14:09 | MAKY.OREL
Přiznejme si, že jsem jeden z těch blogerů-grafiků, co občas tvoří, jak na běžícím páse. Osobně si říkám, že by bylo lepší, kdybych tvořila o něco míň, za to kvalitněji, ale každý jsme nějaký mno... A tak se mi na blogu hromadí lay-outy a je to čím dál zdlouhavější se jimi probírat. Proto mě napadlo vzít si dobrý příklad a dát tomu trošku na vzhledu a přehlednosti. Co tím chci říct?

Znamenalo by to asi toliko, že by stávající systém blogu zůstal plně zachován - každý nový lay-out by spadl do vlastního článku, který by měl stejné náležitosti jako doposud. (Čili nebudu muset vydavat tzv. updates, aby tu články přibývaly.) Ovšem zároveň s tím vznikne speciální článek pro každou kategorii layů, do kterého naskládám následující boxíky:

x x

NOVÝ FREE LAY!!!

22. dubna 2012 v 13:29 | MAKY.OREL
Do mé početné rodinky voných zatím nikde nenastavených lay-outů pro vás přibyl další kousek - krásný zelený, svěží GREENY ideální na začínající jaro. Kdo moc jaru neholduje může si ovšem vybrat z hromady dalších lay-outů všech témat od celebrit po zvířata. Určitě využijte - mým heslem je kvalita, jednoduchost, preciznost - zkrátka máte lay-out levně s nastavením a se vším všudy co si řeknete, nez čekání a jiných nepříjemností :-)


Už je to tak...

28. března 2012 v 20:00 | MAKY.OREL
Vaše, nejspíš někým i vskutku milovaná, MAKY.OREL se ocitá na Devíku!
Ono zlomové rozhodnutí přišlo velice náhle a reflektuje její potřebu rozšířit některé části své tvorby tam, kam jednou za život zabloudí téměř každý, a to ne proto, aby jí tentokráte už opravdu všichni mohli očumovat, ale aby její tvorba - tedy ta část určená veřejnosti - byla veřejností využita.
Každopádně nějaké opravdu výběrové perličky ze zbytku mé skříňky snažení tu budou také. Říkám ale výběrové... mou mekou totiž zůstává můj drahý blog (a můj drahý druhý blog), kde najdete ale opravdu vše, co mi zatím odpadlo od rukou.
Nuže je-li můj vstup na Deviantart dalším krokem do budoucnosti, pak tím následujícím krokem na síti, nechť je skutečné webové portfolio. Jestli se mi někdy podaří být víc než jen domácí umělecký kutil, přála bych si web s CZ doménou. To je ale píseň budoucnosti asi hodně vzdálené...
Současnost je zde. Právě lámu další hranice - váš vOrel je stále s vámi.

Vážně, dětičky - budu zlá!

23. března 2012 v 19:30 | MAKY.OREL

85-135-137-178.adsl.slovanet.sk (85.135.137.178)85-135-156-224.adsl.slovanet.sk (85.135.156.224)85-135-172-180.adsl.slovanet.sk (85.135.172.180)


85-135-129-168.adsl.slovanet.sk (85.135.129.168)


Juhuhů? Co takhle se probrat, přestat jako pako škemrat o stopadesát layů na stopadesát blogů, založit si jeden a ten normálně provozovat... to by bylo fakt ideální... Já už si totiž vážně nemyslím, že ty podobné IP, úplně stejný postup a všechno je jen náhoda. A jestli to skutečně náhoda není tak bezva - zase si můžu hodit někoho do ignorace.
Jenom taková drobnost - někteří lidé mají na práci i jiné věci než jen výrobu grafiky pro jednu osobu, která se vydává za deset dalších... Děkuju za srozumění.

Free lays Ashley Greene and Ashley Benson

14. března 2012 v 18:09 | MAKY.OREL
Malý bonusek pro všechny celebritomili - dva úplně nové a úplně volné laye s Ashley Greene a jeden s Ashley Benson (, jeden už tu je a docela ho stahujete, tak přidávám). Pokud se líbí, pokud se hodí - jestli je chcete tak pište SEM! Dělala jsem je z dobrého rozmaru a teď je dávám k adopci a čekám na hodnou famílii, co si je vezme. Všechny bonusy dodělám, klidně nastavím, zkrátka veškerý servis zaručen.
A kdo nemá rád zrovna žádnou Ashley, ale shání nový lay na jaro, tak klikne SEM a tam si může vybrat - mám jich hafo a ještě možná přibydou... Mimochodem fanoušci Ashley se můžou těšit ještě na další serepetičky na blog a to krásný velký balíček article pictures - počesky obrázků ke článkům :-)

Zimní lay aneb něco nám zase přibylo

13. prosince 2011 v 17:30 | MAKY.OREL
Nějak jsem si řekla, že musím začít smejčit bordel v PC a krom toho jsem z dobrého rozmaru sfoukla zimní lay (to, co je na něm, je Belinda, ale použítí má díky nápisu univerzální). Přidán je ZDE. Omrkněte a budu ráda, když se o něj někdo do Vánoc přihlásí, aby si našel útulné místečko, kde stráví letošní zimu...

 
 

Reklama