Ostatní grafika

Everything for fandom walls

11. března 2016 v 8:16 | MAKY.OREL
Jak jsem uklízela složky, našla jsem sice starší, ale pořád dosti líbivé ilustrace. Byly připravené pro trochu jiné účely, takže nemají ideální velikost, ovšem na malá zařízení se dají použít jako osobitá pozadí plochy a obsahují vše, bez čeho se lidé dneska neobejdou. Tedy nejpopulárnější seriály 21. století... Pokud si vzpomínám, tak možná jedině na písma je to čistě autorský výtvor. Ačkoli vzhledem k tomu, kam to bylo... Věřila bych, že i ta písma budou free. Takže pokud už kradete, uvádějte zdroje pro vlastní dobro. Jinak samozřejmě použijte, pokud se zlíbí. Jedině potěšíte...PFka alias pour féliciter

19. prosince 2015 v 10:59 | MAKY.OREL
Minulý rok jsem nějak v rámci přemýšlení nad tvorbou novoročenky skončila u vytváření novoročenkových šablon. Znáte to - otevřete facebook a tam na vás vypadne asi milion zcela nechutných přeplácaných obrázků s vánočníma koulema, sobama, Santou - nedej Bože - a tučným nápisem v Comis Sans ohledně veselých Vánoc... Je to k zblití, tak jsem se zamyslela nad tím, jestli se dá udělat něco normálního. Dá a je to jednodušší, než tvořit zrůdnosti - dokonce! Obrázky stačí uložit, dopsat třeba rok nebo konkrétní přání či jen posdílet a přání přidat v textu mailu, postu, statusu apod. Jsou ve velkém rozlišení, takže s trochou štěstí si můžete klidně zpříjemnit pozadí plochy přes svátky :) Kredity nejsou nutné, byť potěší. Verzí hodně!

Countdown before darkness

1. srpna 2014 v 20:11 | MAKY.OREL
Už se to blíží, už to bude... A pořád máme tak akorát jednu pořádnou promofotku, jeden trailer epický až běda a já slintám u obrazovky, plním si pokoj plakáty a čekám až bude první oficiální s Clarou a 12th. Někdo na deviantu to spočítal a kvůli Moffatovi bychom si měli všechny doktory přejmenovat. Ale to přece nejde začít devítce říkat desítka a desítce zase jedenáct+dvanáct. To je asi pochopitelné, přesto nás čeká vlastně 14. doktor. Čert to vem... Já sice závidím lidem na devíku jejich obratnost a schopnost splácat 20 věcí do jedné kupy, ale bohužel mě víc baví jednoduchost. Takže přidávám pouze skromněji vypadající dílo. Ale už jsem slyšela taky úžasnou věc: "Na jednoduchost si prostě musíte troufnout."

Sherlock fan posters II

30. července 2014 v 19:46 | MAKY.OREL
ÉÉÉJ! A je to tady děcka (už dobrej měsíc...). No jo, já nestíhám, což není nic nového, takže jsem nechala tyhle dva pány detektivního ražení trochu uležet. Ale je tu nová série, já už jsem testovala tiskárnu v knihovně a tak. Jsem spokojená, víc než s první sérkou. Nebo možná tak na stejno. Obě mají své přednosti. Taky jsem v rámci toho udělala nějaká png, jestli je rozmnožím ještě na pár kusů, tak dám asi ke stažení. A jo no - jeden z plakátů je samozřejmě v barevné verzi vylepený v pokoji. To je prostě osobní záležitost, ale jestli máte někdo podobný "problém", tak směle stáhněte :D

Epik kvout báj Doktor

16. dubna 2014 v 18:29 | MAKY.OREL
Tento článek vás pravděpodobně začne brzy přivádět k šílenství, proto ho neotvírejte, minimálně dokud tohle nepřečtete, pokud to čtete. Občas se mi stává, že si vymyslím fakt pěkný design na blog - nějaký blog - v tomhle případě můj. Jenže pak vám to po nastavení přestane sedět, protože na blogu jsou prostě různé takové ty pičičárny, které nemůžete ovládat. A začne vás to drbat tak, že ten design musíte jít do 14 dní vyměnit. Tak jsem ho vyměnila, tož ale ten nápad s tou animací byl fakt kůl. Nuže jsem otevřela nový PS, málem ho rozkopala a pak udělala konečně - díky té neskonalé vytrvalosti v setrvačnosti - animačky se všemi new serie doktory. Čorujte a zdroje vítány, ale mučit vás kvůli nim nebudu ;)

Sherlock fan posters I

5. února 2014 v 19:12 | MAKY.OREL
Nejsem mrtvá! :D No fakt. Jen jsem měla dost práce a nezapomínejte, že jsem ten spisovatel a hlavně chodím do té blbé školy, tedy na tu "vznešenou" univerzitu. Naštěstí pro vás a naneštěstí pro mě miluju umění a taky koukám na Sherlocka. Má drahá kamarádka mi dala k Vánocům krásný plakát (který je tak úchvatný, že doteď nevím, kam ho dát...) s kalendářem se všemi doktory Who. Kromě Capaldiho, věčná škoda... Doteď jsme nepřišly na to, jak se v něm orientovat, ale je krásný.
Což není to, co jsem chtěla sdělit. Ale následkem toho jsem začala víc přemýšlet nad plakáty a včera mě popadl amok a snažila jsem se zjistit, jak si doma vyrobit ten filmový - ale tak, aby se pak dal velkoformátově vytisknout. No, připravte si dost paměti a trpělivosti. Ale jde to. A protože jsme se díky tomu plakátu s Whovianským kalendářem dostaly až k tomu, že se u nás nedá koupit plakát s Sherlockem, což nechápeme, tak jsem si řekla, že moje první krůčky v plakátové tvorbě, začnu tady.

Staré animačky

11. prosince 2013 v 15:39 | MAKY.OREL
Už jsem se naučila, jak spáchat ty animačky PS. Ale ještě předtím jsem to jela postaru (no zase taková hrůza to nebyla -někdy). Takže mám ještě schované nějaké hezké animace s Leverage. Nuže tu jsou - jakožto fanoušek dělám pro fanoušky, užívejte libovolně, kde chcete, a credits se samosebou cení :)

A přece se točí...

18. června 2013 v 19:10 | MAKY.OREL
Já a výroba animací to je tisíc programů, spousta času, nicméně nakonec se nějak k výsledku doplácám a teď můžu nově dělat animačky tak nějak z čeho chci. Objasnění základů teorie má v mém případě na svědomí monika, takže děkujeme. Já pořád říkám, že základ je vědět, jaké správné slovo zadat do googlu. Když nevíte, jak se to jmenuje, je vám to prd platný :D Odpoledne jsem tedy strávila ponořená v seriálu Leverage. A že to byl pocit, když člověk objeví, jak na to... asi takovýhle:

Eurythmics

8. dubna 2013 v 17:30 | MAKY.OREL
Měla jsem už plán - asi tak půl roku, že něco udělám ze Sweet dreams... No, tak jako došlo k realizaci víceméně z hecu, ale výsledek je zvláštní. Vycházím ze cviku (přesto plánuju návod jak udělat animaci a nebýt díky ní za blba)... Na druhou stranu to vnímám jako takový retro-moderno cosi, co má něco do sebe, byť původní myšlenka tomu byla na hony vzdálená. Nehledě na fakt, že došlo fakt k prudkýmu zjednodušení tý animace. Chtěla jsem udělat pěknou animačku se scénou z Leverage, ale nějak nevím - bude to buď lsožitý nebo to vůbec neudělám. Takže aby to tu nevadlo, tak alespoň tenhle pokus a dva blendy z mezivýroby.

Spirit of London

10. listopadu 2012 v 20:39 | MAKY.OREL
Krásná challenge to byla - dostali jsme balík s pngéčky a měli z toho udělat úplně cokoli, co se nám zamanulo. A já jak viděla červený autobus, Bena a budku, vzpomněla jsem si zase na Emičku. Takže už je tu zase jak na koni... vklíněná do takové pěkné červené koláže.

 
 

Reklama