Pro vás

Pozadí do prezentace - Fretky

22. dubna 2014 v 18:29 | MAKY.OREL
Jsem takový malý pomocníček - přátelé a kamarádi si pomalu zvykli, že leccos umím, a tak si sem tam napíšou, když něco potřebují. (Ano, je to tak - lidé píšou, když něco potřebují. Neshledávám to špatným ani divným, je to fakt.) Takže kromě pár úprav fotek dělám pravidelně pozadí pro referáty ^^ A je to záslužná činnost, protože není nic osvěžujícího než prezentace s pozadím, na které se dá koukat. Tentokrát tedy tématicky dvě fretky - dvě verze (hnědá a zelená) s obrázkem úvodním a k dvěma textové a obrazové stránce. V článku jsou jen náhledy - klikem na ně, stahuje obě verze z uložto.

PNGs do foroty

15. března 2014 v 21:22 | MAKY.OREL
Čistím si složky od bordelu a vyhazuju všechno možné, co jsem používala na výrobu layoutů. Tak jsem si tak řekla, že když už bylo takové práce s tím to shánět jako pako všude možně, tak to hodím do balíku. Je to velká kolekce random png roztříděných pečlivě do složek. Bůh ví, jak dlouho jsem to sumýrovala - respektujte autory fotek. (Stejně to nikdo nedělá...) No prostě na svůj blog si stejně všichni hodíme, co chcem. A je to dobře? Filozofická otázka, ale autorský zákon je taky, přiznám se vám, někdy na zabití. Stahujete klikem na náhledový obrázek (má to přes 800MB!)...

Top Gear stamps

21. srpna 2013 v 20:44 | MAKY.OREL
Tak jsem si tu dělala prázdninový úklid a řekla jsem si, že jsem vážně dlouho nedělala žádné pěkné stampky. Pořád upřímně věřím, že tahle maniakální pitomost je stále aktuální a nikdy neumře. Tudíž čorujte stampky, vlastněte stampky, vyrábějte stampky a mějte jich plný blog :D Ale vážně je to jednak sranda a jednak skvělý způsob jak zaflákat nejmíň jeden článek svými názory v naprosto stručné formě. A jsou to hezký obrázky :D

Poloprůhledná pozadí pro blog

14. listopadu 2012 v 14:10 | MAKY.OREL
Díky Dyki Klibany a také Elze jsem dneska místo důležitějších věcí udělala jeden opravdu zajímavý počin. Už jsem se několikrát zmiňovala, sama používala a tak dále, o jednom jednoduchém způsobu, jak si udělat design na blog. Je to snadné, rychlé, kreativní a podporuje nejen autorskou tvorbu nicméně to přináší jedno úskalí... Ale o co jde? Ve výsledku to vypadá na blogu nějak takhle, a jestli byste to taky chtěli, tak čtěte dál:

Inspirative pictures pack

12. listopadu 2012 v 12:29 | MAKY.OREL
Mám v počítači takovou složku - jmenuje se, jeden by nečekal, obrázky. Ovšem její účel je hlubší než název. Jestli občas grafičíte, v malém i velkém měřítku, pak asi víte, jak těžké je občas najít nějaký pěkný obrázek. A když už na nějaký omylem narazíte, je vždy dobré si ho hned uložit, nebo se vám navždy ztratí. A když pak máte takovouhle složku s obrázky, může vám nakonec být i úplně jedno že nejde internet, protože vy si vystačíte s tím co máte a vaším drahým grafickým programem.
Ale protože je zkrátka těžké si takovou pěknou sbírku udělat, nedají se vždy najít obrázky jaké byste potřebovali, zkrátka život je pes a google jeho strejda...tak jsem se rozhodla, že bych vám třeba mohla pomoct. Vzala jsem tedy svojí ohromnou složku z většiny nepoužitých stažených obrázků, které jsou nějak zajímavé a dodají vám zaručenou inspiraci a nové nápady, roztřídala do složek a vložila je do jednoho velikáánského balíku.

Obrázky na lay 5

22. října 2012 v 14:49 | MAKY.OREL
Tentokráte si v našem značně časově nepravidelném přehledu zajímavých obrázků pro ty nejjednoduší laye na blog (a zvídavé grafiky) popojdeme k tématu možná trochu neobvyklému, co se blogování týče. Přesto si myslím, že toto téma je zbožňované v reálném životě natolik, že není důvod, proč ho nepřenést úspěšně i na internet. Je to jídlo... Těšte se na nekonečné množství lákavých ňamek, ze kterých budou návštěvníci vašeho blogu slintat!

Oddělovače - Bubble

12. října 2012 v 18:19 | MAKY.OREL
Tož jsem se zase nějak oklikou dostala k výrobě oddělovačů a jak jsem se v tom rejpala, páč to bylo na zakázku aby bylo jasné, tak z toho nakonec vypadl docela dobrý nápad na tak nějak obecně stažitelné vkusné oddělovače pro lidi s lesklými blogy. Jsou bublinkaté nebo orosené, jak je libo, a jsou v mnoha barevných variacích. A abych tu neposlouchala komentáře typu červený je nejlepší, tak tu mám jen nějaké ukázkové a celý balík se všemi barvičkami duhy si můžete stáhnout TADYDLE na uložtu.

Popisky - Barevný vzorek

23. června 2012 v 13:20 | MAKY.OREL
Tu jsem dělala nový lay-out gramě a nějak se mi zalíbily ty popisky. Jsou strašně jednoduché, jenom vzorek a písmo + nějaká ta barva. Těžko říct, proč jsem se s tím vůbec tak dělala. No ale fakta jsou následující - když jsem si to uvařila, tak mám smůlu, takže tu to je a třeba se bude líbit. I když to není žádný zázrak, má to jednu výhodu - je tam snad všechno a je toho X barev, které můžete vzájemně úplně libovolně kombinovat nebo používat jen samotné. Skoro bych řekla, že můžete zrušit lay-out blogu a spolehnout se jenom na tohle. Ty barvy to prostě oživí...

Náhled všech barevných variací:
x
x
x

Mountains a World on head - předlohy

23. června 2012 v 1:00 | MAKY.OREL
Rýpu se rýpu ve svém počítači a takového svinstva tam hnije. Nuže kdysi dávno - opravdu dávno - jsem z rozmaru učinila tyto výtvory a dávám je do placu jako další oblíbenou předlohu pro laye. Takže platí jako vždy, že to stačí stáhnout, upravit dle libosti, případně mě uvést jako spoluautora a použít jako lay na blog. Tentokrát přikládám kromě plného náhledu stránky i předlohu okrajů. Obojí stačí uložit - a ano je to v plné velikosti.

x

Končím s blogem o Dulce Marii

10. června 2012 v 13:59 | MAKY.OREL
Ten nadpis je docela vtipný - co si lidi asi mysleli, když to rozklikávali? XD Neva, naštěstí mě se to netýká. Nuže o co jde? Kdysi jsem dělala sérii lay-outů jednomu blogu o Dulce Marii. Autorka se opravdu spoléhala výhradně na mě. Až do té doby než blog asi po roce skončil. Jak klasické... Ale v rámci toho mi přišla zajímavá objednávka, že by autorka potřebovala rozlučkové pozadí. Jako že odchází tak, aby to hlásal i layout. Bylo to hodně zajímavé a mně se zalíbil i ten nápad.

x
 
 

Reklama