s

Grafika

23. srpna 2017 v 15:33 | MAKY.OREL
Když se naučíte prolínat obrázky, není samozřejmě jiná možnost, než že začnete tvořit i samostatně stojící díla a ne jen vzhledy blogů. Já se ale bavím především tvorbou zdrojů, které se dají při takové zábavě použít. Všechno jsem tedy shrnula v tomto přehledu a to nejlepší z mého vyplýtvaného volného času se dá snadno stáhnout. Ať už na ulož.to nebo na mém deviant-art účtu. Nebojte se té zelené webové stránky! ;)

+ Malá grafika jako stamps / blendy a avatary / zbylý mix

QL = quick lays

23. srpna 2017 v 13:48 | MAKY.OREL
QL neboli quick lays je takový můj "malý vynález" pro ty, co neradi nastavují složité lay-outy nebo to zkrátka neumí. Jsou složeny pouze z jednoho obrázku, který vložíte do blogu a rázem máte krásný layout téměř bez práce! Stačí klikat na náhledy - odvedou vás do příslušného článku, kde najdete vše od obrázku, bonusů až po nastavení... Po stažení nezapomeňte se podepsat ve formuláři!
Nový katalog layoutů

23. srpna 2017 v 13:45 | MAKY.OREL
Blog už je tu celou řádku let a nashromáždilo se na něm spousty layoutů, které dobře mapují evoluci mých schopností. Což také znamená spousty starých a šílených prací... A právě proto vznikl NOVÝ KATALOG LAYOUTŮ! Ten má za úkol jednou jedinou stránkou shrnout to nejlepší z tvorby přehledně rozdělené podle kategorií motivů tak, abyste si mohli svižně vybrat to pravé pro váš blog.
Pokud si nějaký lay stáhnete, MÁTE MALOU POVINNOST ZAPSAT SE SEM! (klik) Důvod? Zajímá mě, kde moje práce končí a jak sednou právě na váš blog. Navíc je také můžu rychle zkontrolovat a případně poradit například s úpravou nezvládnutého nastavení apod. :)


Krajina
Květinové

Zvířecí
Dark and fantasy
Filmy, seriály (TV)
Deníčkové a kreativní


Fashion and styleCelebrity
Kreslené (tužka vs vektor)Města a místa
Sezónní

Podpisový formulář

23. srpna 2017 v 13:45 | MAKY.OREL
Mám tu takový hezký zvyk: když si ode mně stáhneš lay-out a použiješ ho, je od tebe jedinou droboučkou poviností podepsání se. Jednoduše mi napiš pod tento článek komentář, ke kterému přiložíš adresu blogu, kde lay-out najdu (vepsat do kolonky web) a nějaký text, aby se tu komentář vůbec objevil (stačí: "stáhnuto", nebo napsat název lay-outu).

Je to dobré nejen pro mě, abych měla přehled o svých pracích, ale i pro vás, protože vždycky kontroluju správné nastavení layoutů...

Všechny potřebné údaje o nastavení a součásti laye jsou přiložené v balíčku (soubor rar.) Layouty zakazuju vám samotným upravovat - obvykle to dopadne zle. Kdyby se ti lay nepodařilo nastavit, nahraj všechny jeho součásti na svůj blog do galerie a pak napiš na můj mail MAKY.OREL@seznam.cz a přilož přihlašovací údaje k blogu - vše obratem vyřeším.

Nezapomeňte tedy být tak laskaví a podepsat se - je to od vás za A slušné a za B mi tím děláte velkou radost. Není pro mě totiž nic hezčího, než obíhat blogy s kabátky ode mně! Díky :)


----------------------------------------------------------------------------------------------------
UPOZORNĚNÍ: u některých starších layů se zarovnáním na střed se mohou zobrazovat čáry po stranách záhlaví. Řešit se to dá přes nastavení stránka - vnější okraje - vpravo - 1 pixel... pak by to mělo už fungovat.
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Objednávky rozlučkových lay-outů...

29. července 2012 v 18:22 | MAKY.OREL
O co jde? Často se stane, že po nějaké době se bloger prostě rozhodne rozloučit s blogem, ať už kvůli škole, nové lásce, rodině nebo jen časové tísni a neschopnosti psát. Někteří se zase neloučí nadobro a jen přechází na jinou adresu. Je to takový malý pohřeb a proto si myslím, že by se měl provádět dostatečně důstojně. A proto jsem vymyslela následující... každý takový blog si zaslouží rozlučkový layout. Nějaký jednoduchý lay, který řekne vše nebo jen doplní onu atmosféru.

Chcete mít tedy blog pěkný i když už na něm nebudete? Chcete se stylově rozloučit se svými čtenáři?Máte možnost!
A jak na to? Čtěte dál...

WALLpapery

29. července 2012 v 17:47 | MAKY.OREL
Když už člověk má ten počítač, má ten účet na devíku, tak se to snaží trochu upgradovat ke své uživatelské spokojenosti. Proto si občas vyrobím nějakou tapetu z mých fotek, abych měla joo dobrý pocit, nebo nějaké známečky alias stamps, abych i něco vyjádřila. A proč se nepodělit? Wallpaperů je vždy víc druhů a velikostí, stampek jsou celé velké série, takže klikejte na náhledy - stojí to za to!
Poklep vás odvede na článek na blogu, kde už můžete stahovat, půjčovat si atd. Každopádně kdo je autor? Já! Víme to a respektujeme, že jo? Žádný hromadný kopírung! Při použití po kouskách (stampka do menu apod.) není nutné uvádět zdroj, ale když uvedete budete pochváleni ^^

TEXTURY a BRUSHE

29. července 2012 v 17:15 | MAKY.OREL
Z vlastních fotek se dá dělat leccos - pardon všechno, protože i to co stahujete z googlu muselo mít někde svůj začátek. Stačí naladit se na správnou vlnu a příjdete na to jak i z vlastních zdrojů vyrábět super textury a dokonce i brushe. Tak textury jsou jednoduší - bude jich tu víc - ale i brushe zkrátka jdou a jdou i mně...
Stahujte poklepem na náhledy, odcestováním na devianart a nahoře vpravo je odkaz - tam stačí klepnout a čekat. Pozor - některé balíčky s texturami jsou opravdu objemné! Vše je v původních velikostech. Brushe jsou jinak pro photoshop 7 a více.

PNG obrázky

29. července 2012 v 17:07 | MAKY.OREL
Jakožto "polo-amatérský" fotograf mám tu výhodu, že mám plný archiv všeličeho. A jak jsem zjistila, tak na dev-artu jsou PNG z autorských fotek ještě populárnější než z těch ukradených z goolu, neboť tam lidé milují fotomontáže... A já abych si zase jednou v životě připadala jako hodný skříteček, začala jsem vyrábět PNG stocky z mých fotek.
Používat se dají ale kdekoli a kdykoli - stačí zmenšit, upravit jak potřebujete a uvést zdroj. Stahuje se poklepem na zmenšené náhledy - odvede vás to na d-art, kde je nahoře vpravo odkaz na stažení. Tam také najdete i ty kousky, na které zde chybé odkaz. Užívejte a nezapomeňte, kdo je autor!

QL - Neidentifikovatelné

27. května 2012 v 15:10 | MAKY.OREL
QL neboli quick lays je takový můj "malý vynález" pro ty, co neradi nastavují složité lay-outy nebo to zkrátka neumí. Jsou složeny pouze z jednoho obrázku, který vložíte do blogu a rázem máte krásný layout téměř bez práce! Stačí klikat na náhledy - odvedou vás do příslušného článku, kde najdete vše od obrázku po nastavení... Bonusy jsou obvykle pouze avatary, ovšem na přání vám můžu cokoli dodělat - jediná podmínka je, že to bude využito. Případná přání mi tedy pište SEM.

QL - Filmy, knihy, seriály,...

27. května 2012 v 15:09 | MAKY.OREL
QL neboli quick lays je takový můj "malý vynález" pro ty, co neradi nastavují složité lay-outy nebo to zkrátka neumí. Jsou složeny pouze z jednoho obrázku, který vložíte do blogu a rázem máte krásný layout téměř bez práce! Stačí klikat na náhledy - odvedou vás do příslušného článku, kde najdete vše od obrázku po nastavení... Bonusy jsou obvykle pouze avatary, ovšem na přání vám můžu cokoli dodělat - jediná podmínka je, že to bude využito. Případná přání mi tedy pište SEM.

 
 

Reklama